درخواست پناهندگی به استرالیا از کشور محل اقامت-کمک مهاجرت

متقاضیان می توانند از طریق این ویزا در کشور استرالیا تجارت جدیدی را راه اندازی نمایند و به توسعه آن تجارت بپردازند. افراد باید در نظر داشته باشند که از نظر دولت و اداره مهاجرت مجله خبری مهاجرت کشور استرالیا واجد شرایط دریافت این ویزا خواهند بود یا خیر. ویزاهای Skilled worker یا نیروی کار ماهر، در میان متقاضیان اقامت دائم کشور استرالیا طرفداران بسیار بیشتری دارند.

ذکر یک نکته اینجا ضروری است و آن این است که اگر یک حامی و معرف برای اخذ ویزا نداشته باشید، کارتان بسیار سخت خواهد بود. برای اخذ این ویزا نیز همانند ویزای قبلی با فهرستی از مدرک تحصیلی، میزان درآمد و … آزموده می‌شوید. اگر می‌خواهید در میان سایر مراجعه‌کنندگان شانس بیشتری داشته باشید، باید نمره‌ای بیشتر از ۷۰ دریافت کنید. لازم به ذکر است برای گرفتن ویزای اشتغال و تخصص می‌بایست در آزمون زبان آیلتس حداقل نمره ۶ را دریافت کنید. در سمت دیگر هزینه‌های ضروری، پس از مهاجرت به استرالیا باید برای هزینه‌های خانه مانند برق، تلفن، اینترنت، گاز و آب باشید که حدود 350 تا 500 دلار استرالیا هزینه می‌برد. اگر هم دارای فرزند هستید، باید هزینه‌های نگهداری و مراقبت از کودک را نیز در نظر داشته باشید.

  • ویزای دریافتی توسط نخبگان و استعدادهای درخشان تحت عنوان زیر کلاس 124 و 858 است و به نام ویزای گلوبال تلنت نیز شناخته می شود.
  • شهروندان استرالیایی بسیار خون گرم هستند و با آغوش باز از مهاجران استقبال می کنند.
  • این ویزا مناسب افراد سالمندی (بالاتر از ۶۵ سال) است که به خویشاوندشان (که در استرالیا ساکن هستند) برای مراقبت احتیاج دارند.
  • علاوه بر این شرایط گفته شده، باید مبلغی در حدود دلار استرالیا برای درخواست ویزای والدین بپردازید که امکان پرداخت در دو قسط را دارد.

آزمون زبان در سه بخش خواندن، نوشتن و گوش دادن فرد را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. تا سال ۲۰۱۹ بیش از ۷/۵ میلیون نفر مهاجر در این کشور زندگی می‌کردند، که این اندازه نسبت به سال ۲۰۱۸، ۲۹/۷٪ بالاتر رفته است. ایرانی ها درصد زیادی از مهاجران این کشور را به خود اختصاص داده‌اند، که این آمار نشان می‌دهد شرایط زندگی در استرالیا باب میل ایرانیان است. ۳- تنوع فرهنگی در این کشور زیاد است، این اتفاق باعث شده افراد به فرهنگ‌های مختلف احترام بگذارند، همین موضوع دلیل دیگری برای افزایش میزان رضایتمندی در بین مهاجران است. مردم کشور استرالیا سبک زندگی بسیار جالبی دارند، این افراد بسیار آرام هستند و به دور از تنش‌های عصبی زندگی می‌کنند از این روی نرخ ارتکاب جرم در کشور استرالیا بسیار پایین است. همچنین کارآفرینان باید برنامه کاری خود را به صورت کامل جهت فعالیت تجاری خود در استرالیا به اداره مهاجرت ارائه دهند.

این ویزا مناسب افرادی است که تمام خانواده آنها (پدر، مادر، خواهر، برادر و فرزند) در استرالیا هستند. فردی که در یک رشته کاری، هنری، ورزشی، آکادمیک و یا تحقیقاتی شهرتی قابل توجه دارد. پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند. شرایط اقتصادی و اجتماعی استرالیا نسبت به بسیاری از کشورها و حتی کشورهای اروپایی واقعا بهتر است و جای خوبی برای زندگی است. © تمام حقوق محفوظ است – این وب سایت توسط موسسه مشاوره ای MIE از موسسه ملک پور خریداری شده است. کلیه محتوا و مطالب درج شده در این وب سایت مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

امتیازات مهاجرت به استرالیا

همچنین ویزای پناهندگی استرالیا محدودیت‌های زیادی برای استفاده از خدمات گوناگون در این کشور دارد. در گذشته یکی از رایج‌ترین راه‌های که برای مهاجرت به استرالیا انتخاب می‌شد، اما در حال حاضر این روش چندان قابل اطمینان نیست؛ زیرا کشور استرالیا قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای پناهجویان در نظر گرفته است. البته باز هم دولت استرالیا برای اهداف بشر دوستانه 8 نوع ویزای پناهندگی ایجاد کرده که هر کدام برای دسته خاصی از افراد مناسب هستند. توجه داشته باشید که فرد اسپانسر برای ارسال درخواست ویزای ساب کلاس 103 والدین باید مدارک اقامت دائم PR استرالیای خود را ارائه دهد.

قدم اول برای مهاجرت به استرالیا

درواقع یکی از دلایل اصلی رشد اقتصادی این کشور، پذیرش مهاجران خارجی از طریق برنامه‌های مهاجرتی سرمایه‌گذاری و کارآفرینی است. پایین بودن نرخ بیکاری، نیاز به مشاغل مختلف و فراهم بودن حوزه‌های کاری متعدد در استرالیا و همچنین بالا بودن درآمد و امکانات رفاهی مخصوص ویزاهای کاری و مهارتی موجب شده است که مهاجرت از طریق کار پرطرفدارترین روش مهاجرتی به استرالیا باشد. برآورد هزینه های مهاجرت، از اولیه ترین دغدغه های اقدام برای مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت است. ویزای تلنت یا نخبگان استرالیا ویزایی دائم است و مناسب افرادی است که در زمینه کاری خود نخبه هستند و در استرالیا، موسسه یا شخصی به عنوان معرف دارند. مدرک زبان برای این ویزا الزامی نیست ولی در این صورت مبلغی به عنوان جریمه باید به اداره مهاجرت استرالیا پرداخت شود. هدف این نوشته ارائه توضیحی اجمالی درباره شرایط و هزینه ویزاهای متداول استرالیا و انتخاب بهترین مسیر مهاجرت است.

مسیر مهاجرت پر است از چاه و چاله که اگر اسیر یکی از آن‌ها شوید، باید زمان و هزینه زیادی برای خلاصی صرف کنید. به زبان ساده ایمیگو می‌خواهد دست کسانی را که قصد کوچ کردن دارند، بگیرد و تا زمانی که پایشان را روی خاک کشور مقصد نگذاشته‌اند، رها نکند. به عنوان مثال طبق گزارش سایت Numbeo هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در شهر سیدنی استرالیا ۳۶۵۳ دلار در ماه برآورد شده است که این رقم شامل اجاره خانه نمی‌شود. آسان نیست اما شفاف است و اصولی دارد که اگر درست رعایت شود شما را به هدف خود می‌رساند. پس از کرونا استرالیا با کمبود نیروی متخصص و ماهر رو به رو شد و همین موضوع باعث شد صدور ویزاهای اقامت دائم تحت تخصص هایی با اولویت بالا مانند مشاغل پزشکی و پیراپزشکی، مهندسی و ساخت و ساز، تکنسین های فنی و …. در ویدیو زیر به طور کامل توضیح داده ایم که چطور اقامت دائم استرالیا بگیریم.