سریع‌ترین راه مهاجرت به استرالیا شرایط و هزینه ها 2023 باراد-کمک مهاجرت

با ما در این مطلب همراه باشید تا شرایط مهاجرت به این کشور را بررسی کنیم. از جمله راه های مهاجرت به استرالیا واخذ اقامت دائم این کشور،از طریق کار و تخصص است. چنانچه فرزند یا فرزندانی داشته باشید که اقامت استرالیا را دارند، می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید. شما با پرداخت هزینه‌ای معادل ۵۰ هزار دلار می‌توانید به مدت سه سال در استرالیا بمانید. دانشجویانی که در رشته مهندسی در دانشگاه تهران و امیرکبیر مشغول تحصیل هستند، می‌توانند برای ۱۸ ماه به استرالیا سفر کنند. اگر مایل باشند، می‌توانند در این نوع مهاجرت سایر افراد خانواده را نیز با خود همراه کنند.

اخذ تابعیت استرالیا از طریق ازدواج

اسپانسر مسئول است، به طور خاص مسئول مالی، در قبال متقاضی و هر یک از اعضای خانواده وابسته است. از جمله انواع ویزای کار استرالیا می توان به زیر کلاس 482 (ویزای موقت کمبود مهارت)، زیر کلاس 494 (ویزای تحت حمایت کارفرما)، زیر کلاس 182 (ویزای نامزدی کارفرما) و غیره اشاره کرد. ویزای کار استرالیا بر اساس امتیازات کسب شده در سیستم امتیازدهی، به افراد ماهر واجد شرایط داده می شود. از جمله مواردی که در اخذ امتیاز توسط افراد تاثیر زیادی دارد میزان تحصیلات، میزان سابقه شغلی، دانش زبان انگلیسی، سن و غیره هستند.

افراد بسیاری برای مهاجرت به استرالیا اقدام به گرفتن این ویزا می‌کنند. اگر وضع مالی آنچنانی ندارید که بتوانید در استرالیا سرمایه گذاری کرده و کاری راه‌اندازی کنید، می‌توانید از این راه به استرالیا بروید. ویزای اشتغال استرالیا خود به چند زیر مجموعه ویزای اقامت دائم اشتغال با حامی کاری، ویزای اقامت دائم با پشتیبانی کارفرما، ویزای اشتغال با حامی ایالتی و … تقسیم بندی می‌شود. در ساب کلاس 188 دو نوع ویزا وجود دارد که برای سرمایه‌گذاری در استرالیا کاربردی خواهد بود. مورد اول که سرمایه‌گذاری تجاری و نوآوری محسوب می‌شود، سرمایه‌گذار به 2.5 میلیون دلار استرالیا دارایی طی 2 سال گذشته قبل از درخواست ویزا نیاز دارد. همچنین دریافت امتیاز 65 در سیستم امتیازدهی برای کسب ویزای تجاری ساب کلاس 188 نیاز است.

از طرفی دیگر توجه داشته باشید که کشور استرالیا به دلیل وسعت جغرافیایی خود، در برخی از مناطق کم‌ جمعیت و روستایی سرمایه‌گذاری بیشتری بر متقاضیان مهاجرت کاری می‌کند. به همین دلیل افرادی که خواهان دریافت ویزای کاری در مناطق کم‌ جمعیت هستند، شانس بهتری برای اخذ ویزای کاری استرالیا خواهند داشت. از معروف‌ترین ویزاهای این دسته می‌توان به ساب کلس 887، 491، 489، 494 و 187 اشاره کرد. متوسط درآمد افراد شاغل در کشور استرالیا آن هم پس از کسر مالیات در حدود سالانه 60 هزار دلار استرالیا می‌باشد. یکی از بهترین راه های مهاجرت به استرالیا که منجر به اخذ ویزای اقامت دائم این کشور می شود، کار در استرالیا است.

امتیاز لازم برای مهاجرت به استرالیا

ویزای موقت کاری 476 استرالیا برای 18 ماه اعتبار داشته که به افراد اجازه سفر، تحصیل و کار در استرالیا را می‌دهد. همراهی اعضای خانواده فرد با اخذ این ویزا امکان‌پذیر بوده و هزینه آن 405 دلار استرالیا است. توجه داشته باشید که حداقل نمره زبان مورد نیاز برای اخذ این ویزا آیلتس 6 و یا 64 تافل است. اگرچه پس از پایان این دوره، امکان تمدید ویزا وجود ندارد، اما متقاضیان می‌توانند با استخدام در موقعیتی شغلی و در دست داشتن قرارداد کاری برای ویزای بلند مدت کاری استرالیا و اقامت دائم آن اقدام کنند.

مهاجرت هنرمندان به استرالیا از طریق برنامه ویزای تلنت امکان‌پذیر است. دانش‌آموزان زیر ۱۸ سال علاوه بر این که باید فرم‌های مربوطه را پر کنند لازم است تا فردی را به عنوان گاردین به همراه خود به این کشور ببرند. مهاجرانی که موفق به دریافت پاسپورت استرالیا شوند، می‌توانند به ۱۰۵ کشور دنیا بدون محدودیت سفر کنند.

فستیوال‌های مختلف غذا و موسیقی به همراه رستوران‌هایی با انواع غذاهای محلی از ویژگی‌های این شهر است. با جمعیت بیش از پنج میلیون نفر، سیدنی بزرگ‌ترین شهر استرالیا و خانه برخی از مهم‌ترین جاذبه‌های این کشور محسوب می‌شود. مهاجران جوان و دانشجویان اغلب برای زندگی به مرکز شهر سیدنی با خیابان‌های نورانی، آسمان‌خراش‌ها و انواع مراکز تفریحی متنوعی می‌روند اما زندگی خانوادگی نیز در حومه‌های شهر جریان دارد. سیدنی گران‌ترین شهر استرالیا و یکی از گران‌ترین شهرهای جهان است که هزینه‌های مسکن در آن با نیویورک برابری می‌کند.

همچنین جهت دسترسی سریع به آخرین اطلاعات و اخبار مهاجرتی حساب ما در اینستاگرام را دنبال کنید. براساس آمارهای موجود، استرالیا یکی از کشورهای موفق دنیا در زمینه اقتصاد محسوب می‌شود. این کشور از راه‌های گوناگونی مانند جذب توریست و صادرات محصولات کشاورزی درآمدزایی می‌کند. همچنین ارزش نسبتا بالای ارز رسمی استرالیا که 0.74 دلار آمریکا است، توان اقتصادی بالای این کشور را نشان می‌دهد. ناگفته نماند که استرالیا از نظر پایداری اقتصادی وضعیت مناسبی را برای مهاجرین ایجاد خواهد کرد.

  • روش‌های مهاجرت به استرالیا تقریباً متنوع است و به‌عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر، ویزاهای مختلفی را در حوزه‌های کاری، سرمایه‌گذاری ، تحصیلی و … صادر می‌کند.
  • با توجه به نوع درخواست فرد و یا تعداد همراهان ممکن است مدارک دیگری نیز از فرد درخواست شود.
  • به طور کلی حرفه و تجربه شغلی خود را در یک کسب و کار فعال ارائه دهند.
  • اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

متقاضی ویزای توریستی، باید اثبات کند که قادر است برای هر روز اقامت خود در این کشور میانگین بین ۶۰ تا ۸۰ دلار استرالیا هزینه کند. جاب آفر فقط یک نامه نیست بلکه تعهدات زیادی را برای یک کارفرما ایجاد می‌کند. در این شرایط، کارفرما باید ابتدا بیزینس خود را در اداره مهاجرت استرالیا ثبت کند، سپس اثبات کند که برای موقعیت شغلی مدنظرش نتوانسته نیروی کار بومی خوب و ماهر (فرد مقیم یا سیتیزن استرالیا) پیدا کند. برای دریافت این نوع ویزا و به دنبال آن مجله خبری مهاجرت شما باید اثبات کنید که در یک رابطه مداوم حداقل مدت ۱۲ ماه است که با همسرتان ازدواج کرده اید و علاوه بر اینها مدارک سلامت و عدم سوء سابقه هم ارائه شود.