طراحی داخلی ساختمان

استفاده از عکس بازیگران هالیود برای تزیین دیوارها، مبلمان مجلل، دیوارهای تیره، نورپردازی زیاد و بوجود آوردن فضایی که شما را یاد سینمای هالیوود بیاندازد، از ویژگی های این سبک دکوراسیون هستند. کناف، میلگرد، نورپردازی و گچکاری سقف باعث می شوند. متخصصینی که کار نوسازی انجام می دهند معمولاً ترمیم سقف های چوبی را در دستور کار قرار داده و سپس فضای داخلی را متمایز می کنند. برای تبدیل فضای داخلی دکوراسیون منزل خود به سبک مدرن می توانید از یک تک رنگ جذاب، به خصوص برای پوشش دیوارها، سقف و سایر وسایل استفاده کنید.

طراحی داخلی منزل ویلایی

این سبک تمام ویژگی های اساسی سبک دکوراسیون کلاسیک را دارد و ترکیبی از آن است، ولی خیلی بهتر از سبک دکوراسیون کلاسیک با واقعیت خانه ها و آپارتمان های مدرن سازگار است. این دکوراسیون نه تنها کامل است و شامل مبلمان نشیمن، میز تلویزیون، سرویس خواب و میز و صندلی ناهارخوری می شود، که به لحاظ زیبایی شناسی نیز توجه مخاطب را به خود جلب می کند و بزرگ و دلباز به نظر می رسد. یک ایده جذاب برای دکورهای خونه های 50 متری و حتی خونه های بزرگ. یک تراس رو به دریا، سقف کوتاه، پنجره های سراسری و آفتابگیر و عدم استفاده از پرده از دیگر ویژگی های این سبک دکوراسیون است. علاوه بر دیوار و سقف که کاربریهای معمول کاغذ دیواری است، میتوان کاغذ دیواری را در داخل کمد، کتابخانه و روی قاب پنجره نصب کرد. در این سبک برای تزیین دیوارها از پنل های دیواری چوبی و کاغذ دیواری های مرغوب استفاده می شود.

هزینه طراحی داخلی منزل

همان پالت رنگی و چوب های ظریف در اتاق خواب نئوکلاسیک هم تکرار می شوند. امروزه به فراموشی سپرده شده است و این امر موجب شده که بسیاری از افراد هنوز هم تمایل به طراحی داخلی با چوب داشته باشند. امروزه بسیاری از طراحان دکوراسیون به این فکر افتادن که از آجر های پنهان داخل دیوار استفاده کنن و نمای متفاوتی به فضا ببخشند. رنگهای گرم و ملایم مانند طیفهایی از قرمز، زرد، طلایی و استفاده از مصالحی مانند سنگ و آجر از ویژگیهای برجسته در سبک فرانسسوی هستند. اگر کلاسیک ها به ترکیبات گرم گرایش دارند ضروری نیست که در فضای داخلی نئوکلاسیک هم از این ترکیبات استفاده شود، بلکه در اینجا استفاده از پالت سرد و تیره و حتی دو رنگ متضاد رایج است. این سبکها که با اشکال هندسی منظم در جای جای خانه دیده میشوند، بیانگر این هستند که تنها جانمایی و استفاده از یک وسیله مانند آینه در ترکیب با دیوارها باعث زیبایی نمیشود؛ بلکه تلفیق هنر و علم ( ریاضیات ) در این بخش یکی از جنبههای فرا طبیعی در طراحی یک دکوراسیون را شکل داده است.

طراحی داخلی خانه های کوچک

البته این لوازم بلا استفاده نیستند و تنها ظاهر آنها این گونه طراحی شده است تا بیننده تصور کند که با لوازمی قدمتدار و قدیمی سروکار دارد. وسایل کمی خریداری کنید تا فضای منزل شلوغ نشود. ۲- نوع چوب به کار رفته برای طراحی داخلی منزل به چه صورت است؟ طراحی خانه دوبلکس اگر کلاسیک و روستیک باشد، نوع چوبی بهترین گزینه است در غیر این صورت برای سبک های صنعتی و مدرن نوع شیشه ای و فلزی گزینه بهتری است. در کنار هم آوردن طرحی سنتی بر روی دیوار روبرویی و تصویری از سیاره زحل که نمایانگر دنیای مدرن است مفهوم کلی این سبک دکوراسیون را به کمال رسانده است. به عنوان مثال، ممکن است اتاقی با رنگ های سرمه ای، آبی کاربنی، آبی آسمانی کمرنگ و آبی تجارتی تزئین شده باشد، اما هنوز هم مونوکروم است زیرا همه تغییرات آبی است. باید همه مبلمان و وسایلی که در دکوراسیون از آنها استفاده می کنید با یکدیگر جور و هماهنگ باشند.

عناصری که می توانید با استفاده از آن ها ظاهر گرم و دلچسبی به خانه خود داده و زیبایی یک فضای ایرانی را به منزل بیاورید. در طراحی و دکوراسیون با فرش ایرانی بهتر است نکات خاصی را در نظر بگیرید، به عنوان مثال اگر قصد اضافه کردن فرش ایرانی به دکوراسیون مدرن را دارید از رنگهای خنثی یا ترکیبات رنگ نزدیک به هم طراحی داخلی خانه های قدیمی ایرانی استفاده کنید. در الیاف نمد بخاطر دارا بودن نخ طبیعی حیوانات و نخ پنبه گوسفند یا بزر برای افرادی که دچار حساسیت تنفسی هستند بسیار مفید بوده و هیچگونه التهابی برایشان بوجود نمی آید و این نکته را بخاطر داشته باشید که استفاده از نمد برای افرادی که دچار رماتیسم و پادرد هستند بخوبی با گرم نگه داشتن استخوانها کمک به کم کردن درد این نواحی کند. قیمت هر متر طراحی داخلی منزل را نمی توان به طور دقیق محاسبه کرد.

دکوراسیون داخلی برای خانه های کوچک

ستونهای بلند و دربهای سنگین، قابهای بلند مرمر بر روی دیوارها، استفاده از سرستونهای شیر و اسب بالدار و هر آنچه که شما را یاد ایران باستان بیندازد در این نوع دکوراسیون استفاده میشود. هر نوع چوب ظاهر و نقاط قوت خاص خود را دارد که باید قبل از استفاده در نظر گرفته شود. این اشکال احساس پویایی و حرکت را در فضا ایجاد میکنند. استفاده از هنر قلاب بافی، کنار هم آوردن رنگ های صورتی و سفید، چیدن گل های صورتی در دکوراسیون و ایجاد فضایی با احساس ملایمت و ظرافت از ویژگی های این سبک دکوراسیون است. محققان در پی احساس مسئولیتی که در قبال جامعه داشتند نسبت به باز تعریف نیازهای اقشار جدیدی که در پی پیشرفت و صنعتی شدن شهرها پدید آمده بودند همت گماشتند. گل و مرغ هم که شهرهی عالم است.

نئوکلاسیک در طراحی فضای داخلی در مقایسه با خواستار های سبک کلاسیک هنگام استفاده از مواد، نرم تر و قابل انعطاف پذیرتر است. برای طراحی دکوراسیون منزل سبک های مختلفی نظیر مدرن و کلاسیک و سنتی وجود دارد و شما می توانید با توجه به طرح وسایل منزل تان از بین این سبک ها دیزاین داخلی بی نظیر و متفاوتی را برای قسمت های مختلف منزل تان انتخاب نمایید. ۵- مزایای افزودن چوب در طراحی داخلی منزل شما چیست؟ برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب می توانید از انواع سبک های مدرن و یا کلاسیک استفاده کنید که انتخاب هر یک از این دکوراسیون ها به طرح وسایل موجود در اتاق خواب تان بستگی دارد. بنابراین افراد می توانند با انتخاب یک تیم حرفه ای طراحی داخلی منازل ایرانی، طبق نظر و سلیقه ی خود یک سبک زیبا و دلخواه برای منزل یا محل کار خود ایجاد کنند. در جواب به این سوالات باید گفت که برای شروع طراحی داخلی منزل ابتدا باید وسایلهای مرغوبی تهیه کرد.

در واقع امروزه هدف از برنامه ریزی فضای داخلی، ایجاد کارایی مناسب است، لذا متخصصین این حوزه در تلاشند که بیشتر مشتریان خود را با فضای طراحی داخلی با چوب آشنا کنند و به آن ها این حجم از زیبایی و جذابیت را نشان دهند، لذا بیشتر کارشناسان سعی می کنند تا افراد را به آرامی به سمت راه حل های ساده خود هدایت کنند. در حقیقت؛ امروزه برای طراحی و ساخت منازل و ساختمان ها، اغلب از مواد صنعتی مختلفی استفاده می گردد و کاربرد چوب، سنگ و … همچنین پیمانکاران و ساختمان سازان به این مهم پی برده اند که آگاهی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی نقش به سزای در صرفه جویی فضای ساخت دارد به این صورت که، حتی اگر فضای کوچکی برای ساخت در دسترس باشد با طراحی و چیدمانی مناسب میتوان آن را به فضایی دلپزیر و مورد قبول تبدیل کرد.

طراحی داخلی منزل در تهران

توجه کنید که بوهمیان که با نام سبک کولیوار نیز شناخته میشود، به معنی نادیده گرفتن عرفها و قراردادهای معمول نیست؛ بلکه این سبک دقیقا بازتابی از سلیقه شما است که میتواند پر از طرح و رنگهای متنوع باشد. آشپزخانه تنها بخشی از خانه است که به لطف حضور گل ها و سبزیجات در فضای آن و تنوع رنگی که شکل گرفته است خیلی با طراوت و زیبا به چشم می آید. در چیدمان فضاها و طراحی داخلی پروژه، فضایی گرم و صمیمی، دلنشین و دلباز و با نورگیری عالی، به لطف همنشینی مصالح چوب و آجر و متناسب با نیاز کارفرما شکل گرفته است. برای اطلاع از جزئیات و چگونگی اجرای این سبک دکوراسیون در خانه خود حتما به مطلب دکوراسیون داخلی با آجر مجله توکامگ مراجعه کنید. همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، خانه های نیم طبقه، حسی از پویایی و تنوع در فضای داخلی ایجاد می کنند.

در سبک روستیک هم از این نمای ساده الهام گرفته میشود؛ صاحبخانه با مهمانهایش تعارف ندارد؛ صمیمت در خانههای روستیک حرف اول را میزند. از ویژگیهایی که در سبک دکوراسیون ساحلی دیده میشوند، میتوان به استفاده از پالتهای رنگی خنثی ترکیب شده با آبی و سبز، مبلمان بژ و یا سفید، اتاقهایی پر از وسایل چوبی و یا الهام گرفته از دریا، الگوهای آبی و سفید برای بالشها و پنجرههای بزرگ اشاره کرد. ویژگیهای طراحی داخلی و خارجی جنوب غربی شامل سقفهای تخت، طرحهای بزرگ طبقه باز، حیاطهای گسترده، سقفهای بلند با تیرهای چوبی در معرض دید، فضای بزرگ، زیبا و سرسبز میباشد.

در خانه های قدیمی، طبقه اول توسط تیرهای سنگین و چوبی پشتیبانی می شوند. اگر قصد خرید مبل برای دکور شبی شیک را دارید به این نکته توجه داشته باشید که در سبک شبی شیک شاهد مبلمانی با سبک قدیمی، رنگهایی با طیف سفید، وسایل تزئیینی عتیقه و… پالتهای رنگی استفاده شده در این سبک نیز معمولا رنگهایی خیره کننده مانند بنفش، قرمز و فیروزهای هستند و به راحتی و تنها با رعایت چند نکته میتوان به دکوراسیون هالیوودی دست پیدا کرد. معمولا نمای ساختمان ها در ایران به دو سبک مدرن و کلاسیک انجام می شوند . طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و ایجاد تنوع در فضای زندگی چه با عوض کردن لوازم دکوراسیون باشد و چه با انجام بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل، در هر حال نیازمند پیروی از برخی قواعد و اصول است. طراحی داخلی با چوب به خصوص در فضای داخلی منزل، بسیار خیره کننده است.

دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی

شما می توانید برای طراحی بخش ورودی منزل از سبک کلاسیک بهره بگیرید و برای طراحی محیط آشپزخانه از سبک امروزی استفاده کنید. کافی است اطلاعاتی از فضای خانه را به آنها شرح دهید، قیمت بگیرید و در میان متخصصان، کاربلدترینشان را استخدام کنید. به عنوان مثال، چوبی را که دارای آرم FSC است، در نظر بگیرید که نشان می دهد، منبع آن در جنگل هایی است که درختان آن دارای پایداری و دوام و ماندگاری بالا هستند. در ایران معمولا اتاق خواب ها دارای فضای کوچکی هستند. طراحی داخلی این آپارتمان کوچک شامل نیم طبقه ای برای افزایش فضای زندگی است این آپارتمان مدرن دارای یک قفسه قابل انعطاف ساده است که برای نمایش مجموعه ای از سوغاتی هایی است که مالک خانه در سفرهایش به صورت کلکسیونی جمع آوری کرده است. نقشه ساختمان مسکونی چهار طبقه که به صورت آپارتمانی طراحی شده است طراحی سازه اسکلت بتنی دارد.

طراحی داخلی خانه های نیم پیلوت

عناصر تزئینی مانند آجرکاری، کاشی کاری، آینه کاری، حوض، استخر و آبنما چند نمونه از این موارد است که اغلب در خانه های سنتی ایرانی مشاهده می شود و بسته به شرایط آب و هوایی، برخی از این عناصر تزئینی به محیط خارجی سازه و سایر موارد با مقاومت کمتر در طراحی داخلی خانه اعمال می شود. یکی از سبک های دکوراسیون خانه ایرانی که هنوز هم طرفداران خاص خودش را دارد، دکوراسیون سنتی و قدیمی است. برای بسیاری از افراد، استفاده پنل چوبی کمی قدیمی به نظر می رسد، اما این دیوارپوش چوبی، امروزه نیز می تواند زیبا باشد و جلوه ای ماندگار را در طراحی داخلی منزل ایجاد کند.

برای اتاق خواب هایی که سبک دکوراسیون کلاسیک طراحی می شوند، رنگ های گرم و روشن مانند کرم، شیری، سفید، شتری، قهوه ای، شکلاتی، آبی استفاده می کنند. در ساخت راه پله از متریال های گوناگون نظیر شیشه، فلز و چوب یه صورت مجزا یا ترکیبی استفاده می شود و هر کدام جذابیت خاص خود را داشته و متناسب با دکوراسیون کلی خانه انتخاب می گردند. سبک دکور روستیک یا همان روستایی معمولا با استفاده از عناصر طبیعی مانند چوب و سنگ، و ایجاد سبکی شبیه به سبک زندگی آرام روستایی، شناخته میشود.

طراحی داخلی خانه دو خوابه

همچنین اشکال خاصی مانند موزاییک هم در دسترس است که می توان برای طراحی منازل استفاده کرد. هر چه پنجره ها بزرگتر و بیشتر باشند می توان بهتر از نور طبیعی استفاده کرد. اگر پنجره در جهتی است که چشم انداز نامطلوب ایجاد میکند اطمینان حاصل کنید که این پنجره ها به فضا هایی باز می شوند که کمتر در طول روز مورد استفاده قرار میگیرند . در میان انواع سبک های دکوراسیون داخلی، سبک بوهمیان از تمام رنگها در کنار هم استفاده میکند و فضایی دلنشین بوجود آمده میآورد. پالت رنگها شبیه به سبک ایران باستان است و تقریبا شکوه و عظمت این سبک را تکرار میکند.

طراحی داخلی خانه به سبک مدرن