مهاجرت به استرالیا بررسی راه‌های مهارت و شرایط زندگی در استرالیا-کمک مهاجرت

از جمله روش های مهاجرت به استرالیا، اقدام برای اقامت استرالیا از طریق تخصص کاری می‌باشد. دولت استرالیا همواره اهمیت بالایی به مهاجرت از طریق کار به استرالیا در رشته‌های مختلف قائل بوده است. درصد پایین بیکاری افراد متخصص، میزان استفاده کم آنها از بودجه‌های دولتی و کمبود نیروی ماهر کاری در استرالیا و… تمام این ها تاییدکننده اهمیت دولت استرالیا در این مهم میباشد. برای حل مشکل کمبود نیروی کار متخصص، اداره مهاجرت استرالیا اقدام به افزایش سرعت پذیرش نیروی ماهر کاری از طریق مهاجرت نموده است. براساس امتیازبندی برای این نوع مهاجرت، دولت استرالیا چند نوع ویزا برای سهولت پذیرش مهاجرین کاری تعیین نموده که 3 نوع 189 و 190 و 489 میباشد.

تا اینجای مقاله شرایط مهاجرت به استرالیا در انواع ویزاها را بررسی کردیم. حالا نوبتی هم که باشد نوبت بررسی هزینه‌های مهاجرت در هر یک از روش‌های مهاجرتی است. برای دریافت ویزای والدین استرالیا می‌توان از دو روش متفاوت؛ روش پولی و اقامت موقت اقدام کرد. ویزای والدین استرالیا به افرادواجدشرایطی صادر می‌شود که قصد دارند به منظور زندگی در کنار فرزند یا فرزندان خود به استرالیا مهاجرت کنند. شرط اصلی اخذ این ویزا این است که فرزند یا فرزندان، شهروند یا مقیم دائم استرالیا باشند و بتوانند والدین را اسپانسر کنند.

در صورتی که متقاضی در سطح بین المللی دارای شهرت می باشد، مسیر ویزای جهانی استعداد استرالیا برای متقاضی یکی از بهترین و سریع ترین راه مجله خبری مهاجرت می باشد. ازدواج با یک فرد استرالیایی و اخذ ویزای ازدواج استرالیا یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور می باشد. اما باید در نظر داشت که طبق قوانین مهاجرت دولت استرالیا افراد در همان ابتدا قامت دائم خود را از طریق ازدواج با یک فرد استرالیایی به دست نخواهند آورد. البته این گفتار برای تمام متقاضیان صدق نخواهد کرد چرا که شرایط متقاضیان و افراد ممکن است کاملا متفاوت باشد. مهاجرت به استرالیا از روش های مختلفی برای متقاضیان امکان پذیر است، اما باید در نظر داشت که برای استفاده از هر یک از این روش ها، دریافت ویزای استرالیا شرط ورود به این کشور می باشد. ویزای استرالیا انواع متفاوتی دارد که هر یک با اهداف مختلفی صادر می شود.

در مورد روش‌های مختلف مربوط به مهاجرت به استرالیا، مطالب کاملی خواندید. مهاجرت به انمهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری از جمله این روش‌ها هستند. همچنین در مورد هزینه‌ها، شرایط، مدارک و مزیت‌های مهاجرت به این کشور و تمام نکات لازم برای اخذ اقامت استرالیا صحبت کردیم. توجه به این نکته ضروری است که ویزای ازدواج آینده (زیر کلاس 130) یک ویزای غیر مهاجرتی و موقت است. پس از ورود به استرالیا و ازدواج با شریک زندگی خود، می توانید برای ویزای پارتنر درخواست دهید. شهروند استرالیایی، مقیم دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند واجد شرایط به عنوان حامی متقاضی ویزای ازدواج احتمالی (زیر کلاس 13) عمل می کند.

۱–شهروندان یا افرادی که اقامت دائم دارند می‌توانند از طریق ساب کلس‌های ۸۰۴، ۸۸۴، ۸۶۴، ۱۷۳، ۱۴۳، ۱۰۳ و ۸۷۰ اقدام کنند. برخی از ویزاهای نامبرده به صورت موقت و برخی همراه با اقامت دائم هستند. دانشجو حین تحصیل در این کشور می‌‌تواند به مدت۲۰ساعتدر هفتهکار نیمه وقتداشته باشد. فرد پس از تمام کردن دوره تحصیل به مدت شش ماه می‌تواند به دنبال شغل مورد نظر خود باشد که در این صورت ویزای موقت کار ۱ سالهاو صادر خواهد شد. در صورت درستی انجام روال کار ، فرد می‌تواند از اقامت دائم برخوردار شود.

یکی از شرایط مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزای سرمایه گذاری این است که باید پیش از آن در ایران به مدت ۲ سال در یک شغل پردرآمد فعالیت داشته باشید. به منظور سرمایه گذاری در استرالیا ابتدا باید یک ویزای ۴ ساله دریافت کنید. برای دریافت این ویزای استرالیا باید طی 2 سال قبل از اقدام برای اخذ اقامت دائم در این کشور، حداقل یکسال حضور داشته باشید. همچنین باید سابقه مدیریت کسب و کار داشته باشید تا واجد شرایط محسوب شوید. مجموعه هرمس اپلای با سال‌ها تجربه موفق، در تمام این مراحل شما را همراهی خواهد کرد.

همچنین این مبلغ برای خانه سه خوابه به 1200 تا 4000 دلار استرالیا در ماه می‌رسد. مبالغی که در بالا ذکر شدند، میانگین هزینه‌های سالیانه تحصیل در استرالیا هستند. به همین دلیل هزینه‌ای که باید برای مهاجرت به استرالیا بپردازید، با توجه بیشتر شدن دوره تحصیلی افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین به چنین هزینه‌هایی مواردی چون خرید کتاب، لباس فرم و… اضافه می‌شود. جالب است بدانید که مدت 5 ساله ویزاهای تحصیلی استرالیا امکان تمدید نیز دارد.

هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

همچنین برای اینکه مراحل صدور ویزا برای متقاضی آغاز شود، ثبت نام در یکی از مراکز آموزشی یا دانشگاه‌های استرالیا ضروری است. به همین دلیل باید مدارک لازم ثبت نام را در هنگام ثبت درخواست ویزا ارسال کنید. ویزای 190 استرالیا نیز یکی دیگر از انواع ویزای این کشور است که فرد از تمام امتیازات شهروندی این کشور بهره‌مند خواهد شد. در واقع این دو نوع ویزا، شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند و اکثر متقاضیان برای دریافت آن‌ها تلاش می‌کنند. ویزای ۴۹۱ استرالیا فرصت بسیار خوبی است برای افرادی که امکان ارائه امتیازهای بالا را ندارند. اگر فردی بتواند ۵۰ امتیاز خالص به دست آورید، این شانس را دارد که ویزای ۴۹۱ استرالیا را دریافت کند.

سریع‌ترین راه مهاجرت به استرالیا چیست؟

از نظر فرهنگ غذا، آداب معاشرت، ارتباطات خانوادگی و عاطفی، تفریحات و سبک میهمانی‌ها نیز استرالیا شباهت زیادی به اروپا و آمریکای شمالی دارد. یکی از بزرگترین مزایایی که ویزاهای والدین دارند، امکان استفاده از خدمات پزشکی رایگان است. با وجود این مزیت مهم، والدین در هنگام اقامت کنار فرزندانشان دیگر نگرانی بابت مسائل پزشکی و مراقبتی خود نخواهند داشت. البته باید بدانید که در برخی ویزاها از متقاضی ضمانت دریافت می‌شود تا از خدمات پزشکی رایگان سوء استفاده نکند. به همین دلیل باید در هنگام استفاده از این خدمات رایگان هوشمندانه‌تر رفتار کرد. استرالیا همیشه یکی از کشورهای محبوب ایرانیان برای مهاجرت و شروع زندگی بوده است.

اعطای اقامت استرالیا برای افراد متخصص و ماهر همواره یک مشوق بزرگ بوده است. این کشور علاوه بر اینکه نیروی کار مورد نیاز خود را تامین می کند ، افرادی مفید را به کشور خود دعوت می نماید. از دیگر روشهای محبوب مهاجرت به استرالیا ، مهاجرت افراد متخصص و ماهر است. اگر شما در رشته ای مشغول به کار هستید که در استرالیا مورد نیاز است و سن تان زیر ۴۵ سال است ممکن است برای ویزای اسکلید ورکر استرالیا واجد شرایط شناخته شوید.

  • استرالیا یکی از کشورهایی است که در نیمکره جنوبی و قاره اقیانوسیه واقع شده است.
  • برای مثال در روش دریافت ویزای تحصیلی متقاضی باید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش دریافت کرده باشد تا بتواند برای اخذ اقامت تحصیلی اقدام کند.
  • متقاضیان سرمایه گذاری در استرالیا باید پس از اثبات توانایی مالی خود، یکی از زمینه های تجاری مناسب را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.
  • دولت استرالیا همواره اهمیت بالایی به مهاجرت از طریق کار به استرالیا در رشته‌های مختلف قائل بوده است.