مهاجرت به استرالیا : شرایط و هزینه های مهاجرت 2023-کمک مهاجرت

۱–شهروندان یا افرادی که اقامت دائم دارند می‌توانند از طریق ساب کلس‌های ۸۰۴، ۸۸۴، ۸۶۴، ۱۷۳، ۱۴۳، ۱۰۳ و ۸۷۰ اقدام کنند. برخی از ویزاهای نامبرده به صورت موقت و برخی همراه با اقامت دائم هستند. دانشجو حین تحصیل در این کشور می‌‌تواند به مدت۲۰ساعتدر هفتهکار نیمه وقتداشته باشد. فرد پس از تمام کردن دوره تحصیل به مدت شش ماه می‌تواند به دنبال شغل مورد نظر خود باشد که در این صورت ویزای موقت کار ۱ سالهاو صادر خواهد شد. در صورت درستی انجام روال کار ، فرد می‌تواند از اقامت دائم برخوردار شود.

از نظر فرهنگ غذا، آداب معاشرت، ارتباطات خانوادگی و عاطفی، تفریحات و سبک میهمانی‌ها نیز استرالیا شباهت زیادی به اروپا و آمریکای شمالی دارد. یکی از بزرگترین مزایایی که ویزاهای والدین دارند، امکان استفاده از خدمات پزشکی رایگان است. با وجود این مزیت مهم، والدین در هنگام اقامت کنار فرزندانشان دیگر نگرانی بابت مسائل مجله خبری مهاجرت پزشکی و مراقبتی خود نخواهند داشت. البته باید بدانید که در برخی ویزاها از متقاضی ضمانت دریافت می‌شود تا از خدمات پزشکی رایگان سوء استفاده نکند. به همین دلیل باید در هنگام استفاده از این خدمات رایگان هوشمندانه‌تر رفتار کرد. استرالیا همیشه یکی از کشورهای محبوب ایرانیان برای مهاجرت و شروع زندگی بوده است.

یکی از شرایط مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزای سرمایه گذاری این است که باید پیش از آن در ایران به مدت ۲ سال در یک شغل پردرآمد فعالیت داشته باشید. به منظور سرمایه گذاری در استرالیا ابتدا باید یک ویزای ۴ ساله دریافت کنید. برای دریافت این ویزای استرالیا باید طی 2 سال قبل از اقدام برای اخذ اقامت دائم در این کشور، حداقل یکسال حضور داشته باشید. همچنین باید سابقه مدیریت کسب و کار داشته باشید تا واجد شرایط محسوب شوید. مجموعه هرمس اپلای با سال‌ها تجربه موفق، در تمام این مراحل شما را همراهی خواهد کرد.

از جمله روش های مهاجرت به استرالیا، اقدام برای اقامت استرالیا از طریق تخصص کاری می‌باشد. دولت استرالیا همواره اهمیت بالایی به مهاجرت از طریق کار به استرالیا در رشته‌های مختلف قائل بوده است. درصد پایین بیکاری افراد متخصص، میزان استفاده کم آنها از بودجه‌های دولتی و کمبود نیروی ماهر کاری در استرالیا و… تمام این ها تاییدکننده اهمیت دولت استرالیا در این مهم میباشد. برای حل مشکل کمبود نیروی کار متخصص، اداره مهاجرت استرالیا اقدام به افزایش سرعت پذیرش نیروی ماهر کاری از طریق مهاجرت نموده است. براساس امتیازبندی برای این نوع مهاجرت، دولت استرالیا چند نوع ویزا برای سهولت پذیرش مهاجرین کاری تعیین نموده که 3 نوع 189 و 190 و 489 میباشد.

به همین دلیل بهتر است که قبل از شروع مراحل مهاجرت مسیر صحیح برای رسیدن به این کشور را انتخاب کنید. همچنین در صورت نیاز از موسسه‌های مهاجرتی و وکلای با تجربه در این زمینه کمک بگیرید تا شما را با نکات مهم انجام این کار آشنا کنند. توجه داشته باشید که زمان‌های اعلام شده تقریبی بوده و ممکن است که در شرایط گوناگون تغییر کند. همچنین برخی از متقاضیان با انجام اشتباهاتی باعث بیشتر شدن این بازه زمانی می‌شوند. به همین دلیل باید در این مسیر محتاطانه گام بردارید تا در زمان کمتری به ویزای سرمایه‌گذاری خود برسید. داوطلبانی که شرایط اولیه دریافت پذیرش را دارند، می‌توانند که خود را برای ورود به این مسیر آماده شوند.

تا اینجای مقاله شرایط مهاجرت به استرالیا در انواع ویزاها را بررسی کردیم. حالا نوبتی هم که باشد نوبت بررسی هزینه‌های مهاجرت در هر یک از روش‌های مهاجرتی است. برای دریافت ویزای والدین استرالیا می‌توان از دو روش متفاوت؛ روش پولی و اقامت موقت اقدام کرد. ویزای والدین استرالیا به افرادواجدشرایطی صادر می‌شود که قصد دارند به منظور زندگی در کنار فرزند یا فرزندان خود به استرالیا مهاجرت کنند. شرط اصلی اخذ این ویزا این است که فرزند یا فرزندان، شهروند یا مقیم دائم استرالیا باشند و بتوانند والدین را اسپانسر کنند.

آیا از مهاجرت به استرالیا راضی هستید

در مورد روش‌های مختلف مربوط به مهاجرت به استرالیا، مطالب کاملی خواندید. مهاجرت به انمهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری از جمله این روش‌ها هستند. همچنین در مورد هزینه‌ها، شرایط، مدارک و مزیت‌های مهاجرت به این کشور و تمام نکات لازم برای اخذ اقامت استرالیا صحبت کردیم. توجه به این نکته ضروری است که ویزای ازدواج آینده (زیر کلاس 130) یک ویزای غیر مهاجرتی و موقت است. پس از ورود به استرالیا و ازدواج با شریک زندگی خود، می توانید برای ویزای پارتنر درخواست دهید. شهروند استرالیایی، مقیم دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند واجد شرایط به عنوان حامی متقاضی ویزای ازدواج احتمالی (زیر کلاس 13) عمل می کند.

  • افسر پرونده پس از بررسی مدارک و انجام مصاحبه در مورد ویزای مورد نظر شما تصمیم می گیرد پس هرگونه نقصی در مدارک ممکن است باعث ریجکتی ویزا شود و شما را از اقامت استرالیا باز دارد.
  • این افراد می‌توانند اعضای خانواده خود را برای اقامت دایم به کشور استرالیا ببرند و پس از 5 سال با برآورده نمودن شرایط خاص، شهروند استرالیا شوند.
  • حداکثر طی 2 سال پس از ورود به کشور استرالیا حداقل مبلغ 400 هزار دلار را در بیزینسی در این کشور سرمایه گذاری انجام دهد.
  • همچنین سابقه کاری باید جز مشاغل مورد نیاز کشور مقصد باشد تا شانس دریافت جاب آفر داشته باشید.

در صورتی که متقاضی در سطح بین المللی دارای شهرت می باشد، مسیر ویزای جهانی استعداد استرالیا برای متقاضی یکی از بهترین و سریع ترین راه مهاجرت به استرالیا می باشد. ازدواج با یک فرد استرالیایی و اخذ ویزای ازدواج استرالیا یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور می باشد. اما باید در نظر داشت که طبق قوانین مهاجرت دولت استرالیا افراد در همان ابتدا قامت دائم خود را از طریق ازدواج با یک فرد استرالیایی به دست نخواهند آورد. البته این گفتار برای تمام متقاضیان صدق نخواهد کرد چرا که شرایط متقاضیان و افراد ممکن است کاملا متفاوت باشد. مهاجرت به استرالیا از روش های مختلفی برای متقاضیان امکان پذیر است، اما باید در نظر داشت که برای استفاده از هر یک از این روش ها، دریافت ویزای استرالیا شرط ورود به این کشور می باشد. ویزای استرالیا انواع متفاوتی دارد که هر یک با اهداف مختلفی صادر می شود.

مدارک لازم برای مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا، به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری و تورم، وجود پیوندهای قوی با اکثر کشورهای قدرتمند جهان و بهره‌مندی از نیروی کار متخصص ، مهاجرتی موفق خواهد بود. بعضی از افراد وقتی دنبال انواع روش‌های مهاجرتی به استرالیا می‌روند، خیلی سریع ناامید می‌شوند و با خود فکر می‌کنند ویزای پناهندگی آسان‌ترین و ارزان‌ترین روش مهاجرت به استرالیاست ولی واقعیت چیز دیگری است. همانطور که از اسم این نوع ویزا پیداست، در این روش مهاجرتی فردی که اقامت داﺋم یا شهروندی استرالیا را دارد، می‌تواند نقش حامی برای ورود و دریافت اقامت سایر اعضای خانواده خود را به عهده بگیرد. در یک دسته‌بندی کلی می‌توان گفت که ویزاهای کاری استرالیا به دو دسته ویزای کار اقامت موقت و ویزای کار اقامت داﺋم تقسیم می‌شوند. سیاست دولت استرالیا به گونه ای است که شما برای ورود، سفر و اقامت در استرالیا باید ویزا داشته باشید. با توجه به امتیازات نوع ویزای دریافتی، شما از مزایای زیادی مانند حق کار، تحصیل، بیمه درمانی و غیره برخوردار خواهید شد.