مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا در سال 2023- موسسه مهاجرتی شادا-کمک مهاجرت

همچنین ویزاهایی برای کودکان زیر 18 سال برای افرادی که در استرالیا با ویزای دانشجویی، کارگری یا تجاری موقت هستند، در دسترس است. این نوع ویزای استرالیا از سال 2019 به فهرست طولانی ویزاهای این کشور اضافه شده و برای افراد واجد شرایط، انتخاب بسیار مناسبی است. در واقع این ویزای موقت جایگزین مجله خبری مهاجرت ساب کلاس 489 شده است و با دریافت آن، اجازه اقامت 5 ساله در این کشور پهناور و پیشرفته را خواهید داشت و بعد از آن می‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. بسیاری دانشجویان و دانش آموختگان از ایران و سراسر جهان، کشور استرالیا را برای ادامه تحصیلات خود در مقاطع عالی انتخاب می کنند.

امتیاز مهاجرت به استرالیا:

اداره امور مهاجرت استرالیا، درخواست پناهندگی فرد را تحت شرایط خاص و در روشنایی قوانین نافذه مورد بررسی قرار داده و قرار ملاقات در نزدیک‌ترین نمایندگی سیاسی استرالیا را به درخواست کننده اطلاع می‌دهد. متقاضی در تاریخ و ساعت معین در یک مصاحبه شخصی در نمایندگی‌ سیاسی مربوطه شرکت کرده و تمامی اسناد خود را مبنی بر تصدیق گفته‌های خود ارایه می‌نماید. درخواست‌ می‌بایست دلیل محکم و اسناد لازم و متوقعه را مبنی بر داشتن شرایط پناهندگی ارایه ‌نموده باشد. هنگامی که بررسی درخواست پناهجو به عهده دولت استرالیا قرار می‌گیرد، قبول یا رد آن نیز به تصمیم دولت این کشور بستگی دارد.

  • در ادامه ویزاهایی که می‌توانند برای مهاجرت هر یک از اعضای خانواده به استرالیا اخذ شوند، ذکر شده است.
  • همانطور که گفتیم کشور استرالیا به دلیل کیفیت بالای زندگی، شرایط رفاه اجتماعی و اقتصاد قوی که دارد مورد توجه بسیاری از متقاضیان برای مهاجرت قرار گرفته است.
  • فرض کنید شما برای شرکت در یک دوره آموزشی می‌خواهید به استرالیا بروید، دولت استرالیا برای شما نوع خاصی از ویزای توریستی را در نظر می‌گیرد.
  • مهاجرت به انمهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری از جمله این روش‌ها هستند.
  • برای اقدام جهت دریافت این ویزا متقاضی باید ابتدا از طریق یکی از استانهای استرالیا اقدام نماید و سپس تائیدیه استرالیا را دریافت نماید.
  • به طور کلی می توان گفت کسب تابعیت از طریق تولد در استرالیا بر اساس قانون خون می باشد.
به طور مثال، داشتن مدرک زبان با نمره بالا برای ویزاهای کاری اهمیت زیادی دارد ولی متقاضیان ویزاهای سرمایه گذاری حتی بدون داشتن مدرک زبان هم میتوانند به راحتی برای مهاجرت اقدام کنند. متقاضیان مهاجرت تحصیلی، شغلی، کارآفرینی و…باید مدارک مالی، حساب بانکی، سوابق تحصیلی، شغلی، مدارک هویتی، مدرک زبان، گواهی‌های فنی حرفه‌ای و دستاوردهای علمی و کاری بدست آمده‌ی خود، مدارک تمکن مالی و… باید توجه داشت که هر کدام از روش‌ها ممکن است مدارک بیشتری را با توجه به فرآیند پذیرش خود الزام نمایند.

جمع بندی مهاجرت به استرالیا

استرالیا از کشورهایی است که شهروندان آن از سیستم قوی خدمات درمانی بهره می برند. که می بایست با دید روشن و شناخت کامل از شرایط اقامت در استرالیا، برای آن اقدام نمود و بهترین مسیر متناسب با شرایط خود را انتخاب کرد. یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به استرالیا انتخاب مسیر مهاجرتی متناسب با شرایط خود می باشد. اگر قصد دارید از مسیر کاری وارد استرالیا شوید می بایست در مورد گزینه های شغلی خود تحقیق کنید و شغلی مناسب برای خود پیدا نمایید. یا اگر قصد دارید از طریق تحصیلی به استرالیا مهاجرت نمایید می بایست از یک موسسه یا دانشگاه معتبر پذیرش دریافت نمایید. هزینه های تحصیل در استرالیا از عواملی است که برای متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی استرالیا اهمیت زیادی دارد.

در این قوانین سرمایه متقاضی به چند بخش مختلف تقسیم شده و هر بخش در قسمت خاصی از سیستم اقتصادی استرالیا سرمایه‌گذاری می‌شود. مانند ویزاهای کاری موقت استرالیا، در ویزاهای دائم نیز فقط دو ویزای 189 و 190 برای ایرانیان صادر خواهند شد. به همین دلیل اگر قصد دارید تا به صورت کاری در این کشور اقامت دائم داشته باشید، باید برای این دو ویزا درخواست بدهید. زمانی که کشور استرالیا کمبود شدیدی به نیروی کار متخصص دارد و اقتصاد یا صنعتش به چنین افرادی نیازمند است، شرایط ایده‌آلی برای مهاجرت کاری به این کشور به وجود می‌آید.

هزینه‌های مهاجرت به استرالیا

افرادی که در خاک استرالیا اقامت دارند و دارای حق شهروندی این کشور هستند، سه ساب کلاس ویزای گوناگون برای والدین در اختیار خواهد داشت. متقاضی با توجه به شرایط اقامتی خود و وضعیت والدین، می‌تواند که در هر یک از ساب کلاس‌ها درخواست خود را ثبت کند. ویزای نخبگان استرالیا یکی از جذاب‌ترین ویزاهای این کشور است که توانسته در سال‌های اخیر، سر و صدای زیادی به پا کند. مطمئنا جذابیت‌های این کشور مدرن به حدی است که بسیاری از افراد نخبه در سطح جهان علاقه دارند در آن زندگی کنند. در همین راستا، دولت استرالیا با یک اقدام هوشمندانه، تدبیری اندیشید تا از طریق آن بتواند افراد نخبه را وارد کشور خود کند و توسط آن‌ها، گام بزرگی در جهت رشد و توسعه کشور بر دارد. همانطور که از نام این ویزا مشخص است، دریافت آن برای تمام افراد عادی امکان‌پذیر نیست و باید واجد شرایط خاصی باشید.

این افراد می‌توانند اعضای خانواده خود را برای اقامت دایم به کشور استرالیا ببرند و پس از 5 سال با برآورده نمودن شرایط خاص، شهروند استرالیا شوند. دریافت ویزای ازدواج یا ویزای نامزدی کشور استرالیا از دیگر شیوه‌های مهاجرت به استرالیا محسوب می‌شود. شریک شما در استرالیا، باید در تمام مدت‌زمان ویزای موقت نیازهای اولیه‌ی زندگی شمارا تأمین کند. مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل استرالیا برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند، منسب است.