مهاجرت به استرالیا 2023 + سریعترین روش اخذ اقامت استرالیا شرایط هزینه-کمک مهاجرت

دولت استرالیا همواره برای جذب دانشجویان بین المللی انواع ویزاهای تحصیی را به متقاضیان تحصیل در این کشور ارائه می کند. برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور شما باید از یک دانشگاه یا کالج و یا یک موسسه علمی معتبر دعوتنامه پذیرش دریافت نمایید. مهاجرت از طریق تحصیل برای افراد زیر 18 سال و بالای 18 سال وجود دارد.

متقاضیان باید در نظر داشته باشند که حداقل ۱۰٪ از بودجه توافق شده را ۱۲ ماه قبل از شروع فعالیت باید به سازمان کارآفرینی در استرالیا پرداخت نمایند. در سال ۲۰۱۶ این ویزا جایگزین چند نوع ویزای دانشجویی و دانش آموزی متفاوت شده است. جهت اقدام برای ویزاهای دانش آموزی (مقطع دبستان تا انتهای دبیرستان)، مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا باید از طریق ویزای ساب کلس ۵۰۰ اقدام کنید. سن فرد متقاضی در زمان اقدام برای مهاجرت به این کشور باید بین 18 تا 44 سال باشد. توضح کامل سرمایه گذاری را میتوانید در بخش سرمایه گذاری استرالیا مطالعه نمائید.

با دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا، از مزایای مدیکر استرالیا (طرح درمان ملی) بهره مند شوید. در نوع دیگر ویزا که با نام ویزای تجاری ویژه شناخته می‌شود، دارایی مورد نیاز برای دریافت ویزا به 5 میلیون دلار استرالیا افزایش پیدا می‌کند. همچنین این ویزای تجاری ویژه، بدون محدودیت سنی است؛ زیرا در ویزای تجاری عادی افراد بالای 55 سال برای دریافت ویزا شرایط سخت‌تری دارند. در دو حالت ویزای تجاری ساب کلاس 188 مدت ویزا 5 سال است و پس از 3 سال می‌توان برای دریافت اقامت دائم اقدام کرد. متقاضیانی که سرمایه قابل توجه یا کسب و کار پررونقی دارند، برای مهاجرت به استرالیا می‌توانند که از روش سرمایه‌گذاری در این کشور استفاده کنند. همچنین زمانی که چند مرحله دریافت ویزا با روش سرمایه‌گذاری طی شوند، فرد متقاضی به همراه خانواده خود به اقامت دائم کشور استرالیا می‌رسد.

  • جالب است بدانید که مدت 5 ساله ویزاهای تحصیلی استرالیا امکان تمدید نیز دارد.
  • برای دریافت این ویزای استرالیا باید طی 2 سال قبل از اقدام برای اخذ اقامت دائم در این کشور، حداقل یکسال حضور داشته باشید.
  • پس از درخواست ثبت بیزینس خود در استرالیا و تایید آن از جانب دولت استرالیا می توانند شروع به فعالیت کنند.
  • این ویزا ویزایی 4 ساله و موقت است که در صورت انجام تمامی تعهدات به ویزای دائم منجر خواهد شد.
  • لازم به ذکر است بعضی از مدارک شما باید به‌صورت کامل ترجمه انگلیسی شده و مهر ناتی NAATI داشته باشند.

ویزاهای همراه با حمایت کارفرما و Working Holiday به طور کلی سریع‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به این کشور هستند. یکی از نکات عجیب و جالب درباره کشور استرالیا دانستن این واقعیت است که به دلیل قرار گرفتن این کشور در نیم‌کره جنوبی همه فصول در استرالیا با دیگر فصول در سراسر جهان متقارن هستند. به این معنی که زمستان در سراسر جهان با تابستان در استرالیا همزمان است. این موضوع بسته به شخصیت شما می‌تواند موضوعی جالب و یا آزاردهنده تلقی شود. این شهر یکی از بهترین شهرهای استرالیا است و هزینه‌های زندگی در آن نسبتا پایین است. این شهر پایتخت استرالیا است؛ هرچند شهر آن معمولا در کنار اسم شهر وسوسه‌برانگیز سیدنی دیده نمی‌شود.

دلایل مهاجرت به استرالیا

البته ناگفته نماند که برخی از ویزاها مانند ویزاهای مهارتی یا اسکیل ورکر طبق سیاست‌های دولت استرالیا، در اولویت پردازش در اداره مهاجرت این کشور قرار گرفته‌اند. در مورد هزینه‌های زندگی در استرالیا هم باید بگوییم این کشور یکی از کشورهای گران برای زندگی است. البته این هزینه ها به شهر محل زندگی، موقعیت و شرایط خانه شما، تعداد افراد خانواده، سبک زندگی و بسیاری از معیارهای دیگر وابسته است. نظام آموزشی استرالیا جایگاه مهمی در اقتصاد و فرهنگ این کشور را به خود اختصاص داده است.

راحت ترین راه مهاجرت به استرالیا

در گذشته مسیر مهاجرت به استرالیا چندان دشوار نبود، اما در حال حاضر شرایط جدید اداره مهاجرت این مسیر را اندکی تنگ‌تر کرده است. البته که سخت‌تر شدن مراحل به معنای ناممکن بودن مهاجرت به این کشور نیست. دریافت ویزای 189 به شما و خانواده‌تان اجازه می‌دهد که به صورت تمام وقت کار کنید و در صورت تمایل، به ادامه تحصیل بپردازید.

مهاجرت به استرالیا با مهاجران

دریافت این ویزا شرایط به خصوصی دارد و فرد باید رزومه بسیار درخشانی در سطح بین المللی داشته باشد. حداقل سرمایه لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا 1.5 میلیون دلار است و در برخی زمینه های سرمایه گذاری تا 15 میلیون دلار نیز افزایش می یابد. متقاضیان سرمایه گذاری در استرالیا باید پس از اثبات توانایی مالی خود، یکی از زمینه های تجاری مناسب را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند. البته این افراد باید در سیستم امتیازدهی استرالیا نیز حداقل 65 امتیاز را کسب کرده باشند. در این حالت صحت رابطه دو فرد به صورت کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت و آن‌ها باید اثبات کنند که این رابطه‌ای واقعی بوده و فقط برای اخذ اقامت استرالیا صورت نگرفته است.

دولت استرالیا برای ساب کلاس‌های ویزای خانوادگی ویژگی‌های متفاوتی را در نظر گرفته است. برای مثال والدین با توجه به نوع ساب کلاس ویزایی که دریافت می‌کنند، از برخی خدمات خاص در کشور استرالیا بهره‌مند خواهند شد. به همین دلیل باید به نوع ساب کلاس ویزا در هنگام ثبت درخواست دقت کرد تا هنگام اقامت مشکلی برای والدین متقاضی ایجاد نشود. متقاضیانی که شرایط مجله خبری مهاجرت بالا را داشته باشند، پس از گذشت سه سال از زمان دریافت ویزای 188 می‌توانند برای دریافت ویزای 888 اقدام کنند. همچنین داشتن سایر شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم برای متقاضی ضروری خواهد بود. با توجه به ثبات اقتصادی و روند رو به رشدی که در استرالیا حاکم است، به جرات می‌توان گفت که این کشور جزء 3 مقصد اول متقاضیان مهاجرت کاری محسوب می‌شود.