مهاجرت به خارج بررسی روش ها و شرایط هر کدام پارسی کانادا-کمک مهاجرت

به‌گفته کارشناسان، مشکلات اقتصادی و عدم توانایی تامین هزینه‌های مهاجرت یکی از دلایل اصلی کاهش رتبه دانشجوفرستی ایران در سال‌های اخیر است. ترکیه از سال ۲۰۱۹ میلادی به مقصد مورد علاقه مهاجران ایرانی تبدیل شده است؛ تا جایی که جمعیت ایرانیان در ترکیه در بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ میلادی، بیشتر از جمعیت ایرانیان در اتحادیه اروپا، بریتانیا و استرالیا است. پیمایش رصدخانه مهاجرت ایران در سال ۱۴۰۱ همچنین نشان می‌دهد که بیش از ۶۰ درصد همه گروه‌های حاضر در نظرسنجی این موسسه، غیر از گروه پزشکان و پرستاران، تمایل زیاد و خیلی زیاد به مهاجرت دارند. این میل در میان کارکنان، مدیران میانی و همچنین کارآفرینان و مدیران ارشد از سایر گروه‌ها بالاتر بوده و در حدود ۷۰ درصد است.

اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن از نظر تایید صلاحیت در زمینه مهاجرت مشترک هستند. از سال 1999، اتحادیه اروپا در حال توسعه سیاست مشترک مهاجرت برای اروپا است. کشورهای اتحادیه اروپا توافق کرده اند که اتحادیه اروپا باید قوانین مهاجرت و ویزا مشترک یا در کل اتحادیه اروپا داشته باشد که در کل اتحادیه اروپا معتبر باشد. اما توجه داشته باشید که در صورت درخواست اقامت، باید درخواست اجازه اقامت را به مقامات کشور مورد نظر خود ارسال کنید. اگر شما کارت اقامت موقت یا دائم یکی از کشور‌های حوزه شنگن را بگیرید، قانونا در تمام کشورهای حوزه شنگن حقوق شهروندی دارید. برای مثال فردی که اقامت موقت خود را از کشور اتریش گرفته است می‌تواند از همان ابتدا در آلمان نیز کار، زندگی، تحصیل، افتتاح حساب و… داشته باشد.

شایان ذکر است که، شرایط تحصیل رایگان در اتریش، نروژ و فرانسه نیز وجود دارد. ایرانیان در سال ۲۰۱۵ در رتبه ۸ خرید خانه در ترکیه قرار داشتند اما در سال ۲۰۲۱ به رتبه اول صعود کرده و حالا براساس آخرین آمارها در سال ۲۰۲۲ میلادی پس از اتباع روسی در رتبه دوم خرید خانه در ترکیه قرار دارند. تغییر قانون سرمایه‌گذاری خارجی ترکیه و کاهش میزان سرمایه مورد نیاز برای دریافت اقامت از ۵۰۰ به ۲۵۰ هزار دلار، یکی از عوامل اصلی افزایش میل ایرانی‌ها برای سرمایه‌گذاری در این کشور است.

مهاجرت تحصیلی در آمریکا:

بر اساس گزارش سالنامه مهاجرتی ایران، رتبه پناهجوفرستی ایران در سال ۲۰۲۱ میلادی ۲۰ از ۲۰۰ کشور و به استناد همین منبع، رتبه پناهنده‌فرستی ایران در سال ۲۰۲۰ میلادی نیز ۲۰ از ۲۰۰ کشور بوده است. برای درک تفاوت این دو آمار باید بدانید، پناهجو فردی است که درخواست پناهندگی داده اما نتوانسته به حالت پناهندگی برسد و پناهنده فردی است که با درخواست او در این زمینه، موافقت شده است. نکته قابل توجه در این گزارش، حضور ترکیه در بین مقاصد اصلی مهاجران ایرانی است؛ به‌طوری که جمعیت ایرانیان در این کشور در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۱۴ میلادی، بیش از ۵ برابر رشد کرده است.

  • در کلاسهای زبان آلمانی ثبت نام کرده و دارای مدرک تافل زبان هستم.
  • کانادا یک کشور چند فرهنگی بوده و از سراسر جهان دانش آموز و دانشجو می پذیرد.
  • افرادی که از طریق ثبت شرکت اقدام به اخذ ویزا می­کنند، باید اول از همه یک شرکت را در کانادا ثبت کرده باشند.
  • یکی از زیر شاخه های اصلی برنامه IMP ثبت شرکت در کانادا، انتقال درون شرکتی یا Intra Company Transfer است.
  • به‌دلیل زمان‌بر و طولانی بودن روند این تقاضا، بهتر است از مشاور یا وکیلی خوب کمک بگیرید.

بهترین رزومه برای ارائه، مرتبط ترین آنها با موضوع کاری است که به کارفرمای آلمانی درخواست می دهید. سلام بله می توانید در کارگاه های مشابه مشغول به کار شوید و یا حتی مجله خبری مهاجرت کسب و کار مربوط به خود را نیز از طریق سرمایه گذاری و یا کارآفرینی راه بیندازید. سلام من 24 سال دارم ومعدل دیپلمم 19.27و برای مقطع کارشناسی میخاستم اقدام کنم.

ویزای دانشجویی اقامت کوتاه مدت

تیم «مانا مهاجرت» به عنوان یک گروه مجرب ارائه دهنده خدمات مهاجرتی، متقاضیان اخذ ویزای کانادا را تا رسیدن به اقامت دائم همراهی می کند. تیم ما علاوه بر مشاوره‌ های اختصاصی، تمامی خدمات مهاجرت به کانادا را به متقاضیان ارائه می دهد. هم می توانید برای ادامه تحصیل به کشور هدف مهاجرت کنید و هم اینکه برای کار پس از تحصیلات که در اینصورت، اخذ مدرک تحصیلی از کشور مقصد، کمک شایانی به شما در انتخاب بازار کار خواهد کرد. در صورت ارائه مدرک زبان آلمانی و داشتن شرایط سنی مناسب می توانید از طریق دوره های اوسبیلدونگ و یا جست و جوی کار اقدام نمایید.

گام سوم: اقدام برای دریافت ویزا

برای مثال، استان انتاریو از طریق یکی از زیرگروهای برنامه اکسپرس انتری خود به نام برنامه نیروهای متخصص فرانسوی زبان انتاریو اقدام به جذب نیروهای ماهر فرانسوی زبان می‌کند. استان نوا اسکوشیا هم به طور منظم متقاضیان فرانسوی زبان را مستقیما از استخر قرعه کشی اکسپرس انتری خود دعوت به اقدام برای برنامه می‌کند. تمکن مالی ارائه دهید که میزان آن بسته به تعداد اعضای خانواده فرق می‌کند. برای زیرگروه فارغ التحصیلان خارجی، در یکی از موسسات آموزشی معتبر و بالاتر از سطح دبیرستان در آتلانتیک حداقل ۲ سال به صورت تمام وقت تحصیل کرده باشید. از لحاظ جسمی سالم باشید و آزمایشات پزشکی کانادا را انجام داده باشید.