مهاجرت به عمان و اخذ اقامت عمان برای ایرانیان + شرایط 2023-کمک مهاجرت

زبان تدریس در دانشگاه‌های عمان اکثراً به زبان انگلیسی بوده و در بعضی موارد به زبان عربی تدریس می‌شود. تمامی سرمایه‌گذاری‌ها و خریدوفروش‌ها در این کشور، با واحد پول ریال محاسبه می‌شود. افرادی که قصد مهاجرت به کشور عمان در سال 2022 را دارند، بهتر است در مورد قوانین این کشور اطلاعاتی به دست آورند. طبق آخرین آمار سرشماری، کشور عمان بالغ بر 4 میلیون و 657 هزار نفر جمعیت دارد.

  • علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، نزدیکی به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته عمان را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند.
  • اطلاعات کامل درزمینه ویزای کار پزشکی در عمان، میزان حقوق و دیگر شرایط کار پزشکان ایرانی در عمان در مقاله استخدام پزشک در عمان 1402ذکر شده است.
  • مهاجرت به عمان برای کار یکی از روش‌های رایج برای زندگی در این کشور عرب زبان است.
  • نامه پیشنهاد شغلی سندی است که یک کارفرمای عمانی به شما می‌دهد و طی آن جزئیات کاری که قرار است به آن مشغول شوید را نیز شرح می‌دهد.

به دلیل قدیمی بودن کشور عمان، گردشگری امروزه به یکی دیگر از منابع درآمد این کشور تبدیل گشته است. این کشور در بخش سرمایه گذاری خارجی پیشرفت چشم گیری داشته است. دولت عمان اعلام کرده است که به سرمایه گذاران خارجی مالکیت صد درصد داده می شود و افراد می توانند از وام های کلان با بهره کم در این کشور بهرمند شوند. شرایط اعطای وام به سرمایه گذاران خارجی در کشور عمان هر ساله رو به بهبودی است. در کشور عمان معافیت های گمرکی برای سرمایه گذاران دیده می شود و به طور کلی وارد کردن تجهیزات صنعتی نیز بسیار مهم است. به دلیل وجود شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی، صنعت فناوری اطلاعات در کشور عمان دچار رشد گردیده است.

متقاضیانی که سن بیشتر از ۲۱ سال دارند و دارای شرایط سرمایه گذاری هستند، می‌توانند جهت اخذ دو نوع ویزای ۱۰ و ۵ ساله اقدام کنند. این سرمایه گذاری می‌تواند در شرکت‌های با مسئولیت محدود، شرکت‌های سهامی خاص‌، اوراق قرضه دولتی و یا خرید ملک باشد. یکی از راه های گرفتن ویزای کاری عمان، اقدام به ثبت مجله خبری مهاجرت شرکت یا راه اندازی کسب و کار در این کشور است. اولین گام برای دریافت ویزای کار و اقامت عمان از طریق راه اندازی شرکت، طراحی یک برنامه کاری و ایده کسب و کار است. مهاجرت کاری به عمان مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. عمان یکی از کشورهای خاورمیانه است که در جنوب ایران قرار دارد.

کار در کانادا

اقتصاد قدرتمند، نیاز به نیروی کار متخصص، درآمد سرانه بالا، توسعه‌یافتگی و معافیت‌های مالیاتی گسترده، از جمله این موارد است. به‌طورکلی، کشورهای حاشیه خلیج فارس به دلیل اقتصاد قوی و دستمزدها و پاداش‌های بالایی که برای ورزشکاران در نظر گرفته‌اند، در سال‌های اخیر به مقاصد بسیاری از ورزشکاران تبدیل شده‌اند. برای پذیرش از این دانشگاه باید در آزمون CGPA حد نصاب 2.75 الی 4 را دریافت کنید و مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 داشته باشید. مهر وزارت امور خارجه و دادگستری بر روی مدارک تحصیلی و ریزنمرات الزامی است. اطلاع داشتن از این هزینه‌ها می‌تواند به شما کمک کند با اطمینان بهتر و دید بازتری جهت مهاجرت به عمان اقدام کنید.

مهاجرت به عمان از طریق سرمایه‌گذاری

در این راستا پیشنهاد می‌کنیم مقاله زندگی در کشور عمان را مطالعه بفرماید. عمانِ 100 سال پیش را که تمدنی خشک و بیابانی با مردم بدوی را کاملا از خاطر خودتان محو کنید. سفر به این کشور گزینه‌ای عالی و منحصر به فردی برای ایرانیان به شمار می رود. و همین تعداد زیاد حاکی از پر طرفدار بودن و محبوبیت کشور عمان برای مهاجرت ایرانیان است. نامه پیشنهاد شغلی سندی است که یک کارفرمای عمانی به شما می‌دهد و طی آن جزئیات کاری که قرار است به آن مشغول شوید را نیز شرح می‌دهد. به طور کلی، نامه‌ی پیشنهاد شغلی (یا نامه‌ی استخدام) جزئیات کمتری نسبت به قراردادهای کاری دارد.

پس از فارغ التحصیلی و اتمام تحصیل، در صورتی که با دریافت یک پیشنهاد شغلی تمام وقت، قرارداد کاری ببندن می تونن اقامت موقت کاری، البته بسته به مدت زمان قرارداد خودشون به دست بیارن. ویزای اقامت سرمایه گذاری عمان به فرد خارجی ای اعطا می شه که منابع مالی خودش رو در عمان سرمایه گذاری کرده باشه و به دنبال دریافت مجوز در این زمینه از مقامات مربوطه باشه. بر طبق بخشی از برنامه ی عمرانی عمان، مقامات دولتی عمان در خصوص استخدام اتباع خارجی ای که برای برخورداری از ویزای شغلی درعمان، نیازمند مهارت های قابل توجه و تجارب استخدامی هستن، به شدت سختگیری می کنن.

در اولین قدم برای دریافت ویزای کار برنامه نویسی دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرما می باشد. مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری (با 3 روش خرید ملک در عمان، سرمایه گذاری با ثبت شرکت و یا از طریق سپرده‌های بانکی و خرید اوراق قرضه و سهام). عمان از جمله ثروتمندترین کشورهای حوزه خلیج فارس با نرخ رشد و توسعه بسیار زیاد امروزه بسیار مورد استقبال ایرانیان جهت کار در عمان و یا مهاجرت به این کشور قرار گرفته‌است. سهولت اخذ ویزا، ارزش بالای واحد پول عمان و همچنین همسایگی ایران دلیل استقبال مهاجرت به عمان می‌باشند. موضوع قابل توجه که ورزشکاران باید در انتخاب مقصد سفری خود در نظر بگیرند. ورزشکارانی که قصد سفر ب کشور عمان را دارند.و به دنبال اخذ ویزای عمان هستند به‌هرحال ملزم اند که زبان عربی عمان را به خوبی یاد بگیرند.