مهاجرت به عمان-کمک مهاجرت

در سال‌های گذشته دولت عمان استخدام نیروی کار غیر عمانی در 90 شغل را ممنوع اعلام کرد تا افراد عمانی بتوانند وارد بازار کار شوند. از همین رو کشور عمان با کمبود نیروی کار در بسیاری از مشاغل روبه‌رو شد. وزارت کار و اتاق بازرگانی کشور عمان در سال 2022 تعدادی از مشاغل را اعلام کرده است که با بیشترین کمبود نیروی کار مواجه هستند. نیروی کار خارجی که از بنگلادش، هند، پاکستان، اتیوپی، اندونزی، فیلیپین، مصر، نپال و سری‌لانکا به عمان می‌آیند و بخش مهمی از اقتصاد عمان به واسطه همین جذب نیروهای کاری، پیشرفت کرده است.

حدود 5 میلیون نفر در عمان زندگی می‌کنند و عمدتاً در شهرها ساکن هستند. بر اساس آمارهای صورت گرفته، چیزی در حدود 50٪ از ساکنان عمان را خارجی‌های مهاجر تشکیل داده‌اند. با حرکت به عمان، به گوشه جنوب شرقی شبه جزیره عربستان، بین یمن و امارات، نقل مکان خواهید کرد. این کشور همچنین مرز داخلی با عربستان سعودی دارد، جایی در تپه‌های شنی روب الخالی، بزرگ‌ترین بیابان شنی در جهان. مساحت عمان تقریباً برابر با لهستان یا ایالت کانزاس ایالات متحده است. مهاجرت برای هنرمندان به شکلی که در کشور هایی همچون اتریش و آمریکا و نیوزیلند امکان پذیر است، رایج نیست.

و برای این جرم شخص مهاجر در این کشور محکوم شناخته بشه، این تبعه از این کشور اخراج می شن و تا دو سال بعد از اون اتفاق نمی تونن تقاضای مهاجرت به عمان رو بدن. شخص که متقاضی مهاجرت به عمان از طریق ازدواجه باید ۶ ماه بصورت مداوم و یا ۸ ماه غیر مداوم در طی یک سال حضورش در کشور عمان اثبات بشه. از دیگر شرایط اقامت اینه که شخص متقاضی در طول سه سال حدود 18 ماه در کشور عمان حضور داشته باشه، در غیر این صورت اقامت یک ساله یا سه ساله ی خودش رو از دست می ده و از گرفتن اقامت محروم می شه. شهادت این دو نفر موجب تکمیل اسناد رسمی این عمل و انجام روال حقوقی ازدواج می شه. همانند اکثر کشورهای اسلامی و عربی از جمله عمان ازدواج از گذشته به صورت قبیله ای و قومی انجام شده و این رسم و رسوم ها در بسیاری از شهر ها و قبیله های عمان وجود داره و ازدواج هنوز هم بصورت سنتی انجام می شه.

در نظر داشته باشید که در این شرایط اعضای خانواده اجاز کار در عمان را ندارند. هزینه مجله خبری مهاجرت از این طریق با سایر راه‌ها متفاوت است. ویزای کاری برای دوسال صادر می شود و پس از دوسال با موافقت کارفرما برای 2سال دیگر قابل تمدید است.

علاوه بر اینکه رابطه بین دو کشور ایران و عمان در حال حاضر پایدار است بالا بودن میانگین دستمزد عمان نیز سبب ترغیب بسیاری از افراد و مهیا بودن شرایط مهاجرت به عمان برای ایرانیان شده است. همچنین معاف بودن سرمایه گذاران از پرداخت مالیات نیز از دیگر مزیت های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. همچنین زنی که همسر عمانی وی فوت شده یا از او طلاق گرفته است در صورت داشتن شرایط ذکر شده و عدم ازدواج مجدد با فردی غیر عمانی می تواند تابعیت این کشور را دریافت نماید. از آن جا که ازدواج در عمان، موضوعی حساس و حقوقی است بهتر است حتما با وکیل ماهر به این امور مشاوره کنید و شرایط خود را با او در میان بگذارید. این‌طور به نظر می‌رسد که کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه عمان به دلیل ارائه امکانات ورزشی مناسب و بالابردن درآمدهای ورزشکاران و از سویی دیگر نزدیکی به ایران، به کشوری محبوب برای ورزشکاران ایرانی بدل شود.

اگر زنی با یک مرد عمانی ازدواج کند، زن می‌تواند شهروندی کشور عمان را دریافت کند. اگر زنی، چنین شرایطی داشته باشد، اما همسرش فوت کرده باشد می‌تواند تابعیت عمان را اخذ کند. از همین رو در این مقاله قصد داریم شرایط مهاجرت به عمان برای ایرانیان در سال ۲۰۲۳ را مورد بررسی قرار دهیم و راه‌هایی که برای مهاجرت به کشور عمان وجود دارد را معرفی کنیم، پس همراه ما باشید. تحصیل در عمان تا پایان دوره متوسطه رایگان بوده و نکته قابل توجه این است که تحصیل در عمان در هیچ مقطعی اجباری نیست. دولت کشور عمان برنامه های گسترده ای برای مبارزه با بی سوادی در بزرگسالان در نظر گرفته است و به کمک آن ها قصد دارد نرخ بی سوادی در بزرگسالان که در این کشور بسیار بالا بوده است را کاهش دهد.

فرم مشاوره رایگان

ورزشکاران باید 2 سال فعالیت ورزشی و کار و اشتغال در زمینه‌های ورزشی داشته باشند. این موضوع یک امتیاز کلیدی محسوب می‌شود.همچنین لازم به ذکر است که بعد از اتمام دوره حرفه‌ای خود. در مواردی که درخواست، انتقال اسپانسر است، ارائه نامه از حامی قبلی و تایید شده توسط وزارت نیروی انسانی الزامی است. طرح عمان سازی، توصیف تمام سمت‌هایی که توسط اتباع در زمان‌های خاص ثبت می‌شود. تمامی حقوق این وبسایت متعلق به کاریابی بین المللی کاربین می باشد.

این مبلغ شامل هزینه‌های ثبت شرکت، خدمات سالانه برای منشی شرکت در عمان، هزینه‌های جاری، اجاره شرکت، برآورد هزینه‌های دولتی و حساب بانکی شرکت عمانی است. هزینه های اندک، فرهنگ مشابه، فاصله کم، شرایط آسان تحصیلی، عدم نیاز به مدارک زبان عالی و … از جمله مزیت های مهاجرت کاری به عمان است. اگر به دنبال یافتن شغل در کشورهای عربی هستید، عمان می تواند یکی از بهترین و آسان ترین گزینه ها باشد.

  • یکی دیگر از روش‌ های مهاجرت به عمان از طریق تحصیل در این کشور است.
  • نکات مهم مهاجرت به عمان ، مقایسه ی بسیاری از شرایط این کشور با کشور های اروپایی و امارات و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت از طریق کار و سرمایه گذاری در این کشور، به صورت کامل در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت.
  • سلام دوست عزیز مجله مهاجرت یک سایت اطلاع رسانی در زمینه مهاج…
  • باید اشاره کرد که از طریق مهاجرت کاری به عمان امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور عمان وجود ندارد.
  • تیم کارشناسان ما با مشاوره هوشمندانه و پشتیبانی مستمر، شما را در دستیابی به رویایتان یاری خواهند داد.
  • شما می‌توانید مدارک و رزومه را از طریق ایمیل برای کارفرما ارسال کنید.

اقتصاد این کشور به دلیل دوری عمان از تنش‌های سیاسی، امن است . با کلیک بر روی دکمه مقابل به اینستاگرام ما وارد شوید و مطالب بسیار متنوع در مورد کشورهای مختلف را در اینستاگرام ما دیدن فرمایید. اقتصاد این کشور به دلیل دوری عمان از تنش‌های سیاسی، بسیار پر امنیت است. و احتمال بروز بحران‌های بزرگ یا ناپایداری و بی‌ثباتی در آن بسیار کم است. (بیش از 25 میلیون تومان در ماه. و به‌صورت میانگین برای مشاغل تخصصی، بسیار زیادتر است).

تحصیل دکتری در عمان

اما به طور کلی سطح کیفیت و هزینه‌های زندگی در عمان به نسبت میزان درآمد در این کشور، بسیار مناسب است. برای مهاجران، امکان صدور ویزای اقامت این کشور نیز ایجاد شد. شرایط پذیرش برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور عمان در مقطع ارشد. نیمه‌وقت و یا غیرحضوری (آنلاین) در بیشتر دانشگاه‌های کشور عمان انجام می‌گیرد. یکی از دانشگاه‌های بسیار معتبر کشور عمان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد.

مزیت مهاجرت به عمان