مهاجرت به عمان 6 روش برای مهاجرت به عمان ایزی کارت-کمک مهاجرت

درصورتی‌که همسر وی فوت کرده باشد، ترجمه گواهی فوت همسر باید به سفارت ارائه شود. مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی از دیگر راه‌های مهاجرت به این کشور است. از این رو بهتر است از این روش استفاده نکنید و در صورت داشتن شرایط، روش‌های دیگر را امتحان کنید. عبور از مرزها، خطرات جانی زیاد و ضررهای مالی جبران ناپذیری دارد. مهاجرت به عمان از طریق تحصیل یکی از انواع مهاجرت به این کشور است.

تحصیل در کانادا

شاید پیشرفتی که کشور عمان در سال‌های اخیر داشته است سبب استقبال از این کشور برای مهاجرت شده است. نفت خیز بودن این کشور، قرار گرفتن بر سر راه دریایی و تجارت این کشور سبب پیشرفت اقتصادی آن شده است. در این نوشتار به بررسی انواع مهاجرت به عمان پرداخته و شرایط آن را برای شما تشریح می‌کنیم. در صورت تمایل حتی می‌توانید برای سایر زمینه‌ها و روش‌ها در مهاجرت نیز روی کمک صبا ویزا حساب کنید و به صورت تضمینی، به آن‌چه که می‌خواهید برسید.

باید اشاره کرد که انتخاب هر روش به شرایط و نظر خود متقاضی بستگی دارد. با توجه تمرکز کشور عمان بر روی صنایع دیگر و فروش نفت و گاز، واحد پولی آن یعنی ریال عمان در بازار جهانی ارزش بسیار بالایی پیدا کرده است. همچنین تمرکز عمان بر روی سایر صنایع باعث شده تا فرصت‌های شغلی بسیار زیادی ایجاد شود. در حال حاضر نرخ بیکاری کشور عمان چیزی در حدود 3.2 درصد برآورد شده است. به عبارتی دیگر از هر 100 نفر در کشور عمان 97 نفر مشغول به کار بوده و تنها سه نفر بیکار هستند.

دومین شهر بزرگ کشور عمان که در منطقه ساحلی جنوبی قرار گرفته است به صلاله مشهور است. این شهر نیز به دلیل داشتن مناطق کوهستانی شمالی و سواحل زیبای شنی در جنوب طرفداران بسیاری دارد. افرادی که بین ایران و عمان تجارت آزاد راه اندازی می کنند و نیاز به رفت و آمد بسیار به این دو کشور مجله خبری مهاجرت دارند. این افراد با گرفتن این نوع اقامت دیگر نیازی به پرداخت هزینه ویزا در هر بار سفر خود نخواهند داشت. به علاوه به دلیل اینکه دفترچه شغلی به آن ها تعلق می گیرد عوارض خروج از کشور نیز برایشان محاسبه نمی شود. در شرکت‌های محلی حداقل 51% سهم شرکت به فرد عمانی تعلق می‌گیرد.

  • بر این اساس، بر حسب نوع مهاجرتی که قرار است انجام دهید باید مدارک مربوط به آن را برای سفر به این کشور فراهم کنید.
  • ایرانیان برای راه اندازی شرکت در این کشور باید مجوز درجه ممتاز یا درجه 1 بگیرند.
  • همان طور که در قسمت های قبلی مقاله ذکر کردیم، راه های متفاوتی برای اخذ پاسپورت و تابعیت کشور عمان بعد از مهاجرت به عمان وجود دارد.
  • متقاضیان برای تحصیل در مقطع دکترا چنانچه رزومه تحصیلی قوی داشته باشند، می‌توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

هنرمندان و کارشناسان دیگر رشته‌ها برای شرکت در همایش‌های بین‌المللی و نمایشگاه‌ها می‌توانند با ویزای توریستی در مدت زمانی مشخص وارد خاک عمان شوند؛ اما اقامت عمان تنها به استعدادهای خاص و مطرح ارائه می‌شود. بورسیه‌های نیم‌بها برای کسانی است که قصد دارند از کمک هزینه‌های تحصیلی که دولت در اختیار افراد قرار می‌دهد استفاده نمایند. بسیار مهم است که بتوان این بورسیه تحصیلی را هر ترم تمدید کرد تا دانشگاه مبلغی به عنوان وام هر ترم در اختیار فرد قرار دهد. مدرک زبان انگلیسی و رزومه تحصیلی از موارد بسیار مهمی است که می‌تواند در تمدید کمک هزینه مالی تأثیر زیادی داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در عمان