مهاجرت به کانادا 2023 ؛ بررسی شرایط، هزینه ها و روش ها! تراست-کمک مهاجرت

اگر در استان کبک سابقه تحصیل یا کار دارید، از طریق برنامه تجربه کبکی می‌توانید اقامت دائم کانادا را به دست آورید. در حدود ۱۰۰ روش مهاجرت به کانادا وجود دارد که منجر به اقامت دائم کانادا می‌شوند. بهترین روش‌های مهاجرت برای ایرانیان در سال‌های اخیر، مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی، اسکیل ورکر،ویزاهای سرمایه‌گذاری، جاب آفر و ویزای توریستی بوده است. در ادامه روش‌های اخذ اقامت دائم کانادا را که برای ایرانیان مورد استفاده‌ است معرفی می‌کنیم.

در صورت داشتن فرزند یا دیگر اقوام درجه یک در کانادا، با ارائه مدارک کافی و درست امکان دریافت ویزای توریستی برای شما محتمل‌تر است. این برنامه مدرک تحصیلی خاصی نیاز ندارد اما برای افزایش امتیاز خود می‌توانید مدرک تحصیلی خود را از طریق یکی از سازمان‌های ارزیابی مدارک در کانادا معادل سازی کنید. از یکی از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی (جاب آفر) معتبر به مدت حداقل یک سال داشته باشید یا از مسئولان مربوطه در استان یا دولت فدرال کانادا گواهی احراز صلاحیت دریافت کنید. ممکن است برای شما روش تحصیلی بسیار مناسب باشد، ولی برای دوست شما با شرایط شما، روش سرمایه گذاری و کارآفرینی بهترین باشد. مبین عزیز برای دریافت مشاوره مهاجرتی نیاز به اطلاعات تحصیلی شما و سوابق کاریتون داریم تا مشخص کنیم کدام لاین مهاجرتی برای شما مناسب است در خصوص این امر لطفا فرم اطلاعات زیر رو پر بفرمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم و راهنماییتون کنیم . کانادا یک کشور دو زبانه است و زبان انگلیسی و فرانسوی هر دو زبان رسمی و پرکاربرد در این کشور هستند.

دیپازیت شهریه دانشگاه های کانادا

البته توجه نمایید که اگرچه از ژوئن سال 2014، برنامه‌های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری فدرال متوقف شده و همچنین برنامه سرمایه‌ گذاری استان کبک نیز تا اپریل سال 2023 به حالت تعلیق درآمده است. در کلیه روش‌های فوق یعنی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری، متقاضیان می‌توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه با خود ببرند. مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی، سرمایه‌گذاری، از طریق استارت آپ و کارآفرینی، خوداشتغالی، اسپانسرشیپ خانوادگی، از طریق ازدواج و تولد رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا هستند. اگرچه مهاجرت به این کشور از روش پناهندگی نیز ممکن بوده اما اکیدا توصیه نمی‌گردد.

  • مهاجران اقامت دائمی کانادا از تمامی حقوق و مزایای یکسان اعم از خدمات درمانی، تحصیلات ابتدایی و متوسطه بهره مند می شوند.
  • روشهای بسیاری در این حیطه وجود دارد که بتوانید در عین حالی که سرمایه خود را حفظ می کنید، اقامت کانادا را دریافت نمایید.
  • گرچه مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل یا پناهندگی با اخذ ویزای توریستی و ورود به این کشور امکان پذیر است.
  • اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استان های آتلانتیک و مهاجرت به کشور کانادا و در نهایت اخذ جاب آفر از کارفرماهای این استان به مراتب از اخذ پذیرش تحصیلی از استان های پرجمعیت و پرطرفدار مانند بریتیش کلمبیا، انتاریو و کبک راحت تر است.
  • متقاضیان برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق خود اشتغالی باید در حوزه کاری خود در سطح کشوری و یا در سطح بین المللی فعالیت داشته باشند.
  • نکته‌ی مهمی که باید مدنظر داشت این است که به جایی بروید که موقعیت‌های کاری متناسب با شما را داشته باشد.

وکیل مهاجرتی کانادا، وکیل مهاجرتی تورنتو و دیگر شهرهای کانادا اطلاعات لازم در مورد برنامه های مهاجرت استانی به کانادا را ارائه می دهند. یکی از روش های مهاجرت به کشور کانادا اقدام از طریق خود اشتغالی یا خویش-فرما می باشد. در این روش متقاضیان مشغول به کار در حوزه های ورزشی، هنری، فرهنگی و موارد دیگر می توانند با دارا بودن مجله خبری مهاجرت شرایط لازم ویزای اقامت کانادا را دریافت کنند. از دیگر مزایای مهم اخذ ویزای استارت آپ کانادا اخذ ویزای همراه و سپس اخذ ویزای اقامت برای همسر و فرزندان متقاضی است. یکی از راه هایی که برای سرمایه گذاری در کانادا دارید، خرید بیزینس است. پس از انجام مراحل لازم و دریافت ویزا، شما می توانید برای اقامت دائم هم اقدام نمایید.

هزینه زندگی در اتاوا

کشور کانادا همواره در آمارهای جهانی جزو امن‌ترین کشورهای دنیا معرفی شده است. کسانی که امنیت را اولویت مهاجرت خود قرار می‌دهند، می‌توانند با آسودگی خاطر این کشور را انتخاب کنند. علاوه بر دانشگاه‌ها، آموزش در مدارس این کشور نیز باکیفیت بسیار زیاد و با جدیدترین متدهای روز دنیا انجام می‌پذیرد. مهاجرانی که به صورت خانوادگی به کانادا مهاجرت می‌کنند، نباید نگرانی از آینده تحصیلی فرزندان خود داشته باشند.

به سوالات اپلیکیشن پاسخ دهید و فرم‌ها و مدارک مورد نیاز را آپلود کنید. دیگر استان‌ها مانند ساسکاچوان ممکن است امتیاز بیشتری برای دارندگان مهارت زبان فرانسه در نظر بگیرند. ۵۰ امتیاز اضافی دریافت خواهید کرد (اگر نمره زبان انگلیسی‌تان هم در هر چهار مهارت زبانی در سطح CLB ۵ یا بالاتر باشد). برای زیرگروه فارغ التحصیلان خارجی، در یکی از موسسات آموزشی معتبر و بالاتر از سطح دبیرستان در آتلانتیک حداقل ۲ سال به صورت تمام وقت تحصیل کرده باشید. توانایی مالی کافی برای مخارج زندگی خود و خانواده‌تان به مدت حداقل ۶ ماه در کانادا را داشته باشید. اگر هم بین مهاجرت به کانادا و اروپا دو به شک هستید، ویدیوی مهاجرت به کانادا یا اروپا را تماشا کنید.

برای مثال هزینه زندگی دانشجویانی که با روش تحصیلی به کانادا مهاجرت کرده‌اند، اگر یک نوع سبک زندگی دانشجویی متوسط را در نظر بگیریم، ماهیانه حدود ۱۵۰۰ دلار می‌باشد. البته این هزینه را در ایالتی مثل ونکوور و بریتیش کلمبیا باید ۲۵۰۰ دلار در نظر بگیرید چراکه هزینه زندگی در این ایالت‌ها بالاتر است. یکی از عوامل دخیل در انتخاب مقصد مهاجرتی، آسودگی خاطر از آینده خانواده و فرزندان است.

صفر تا صد مهاجرت به کانادا

افراد می توانند سابقه کار پاره وقت مرتبط با مدرک تحصیلی شان را نیز ارائه دهند با در نظر گرفتن این نکته که امتیازشان نصف امتیاز افرادی خواهد بود که با تعداد سال های برابر سابقه کارتمام وقت ارائه داده اند. یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور کانادا مهاجرت به عنوان نیروی کار است. در این مطلب قصد داریم با یکی از روش‌های انجام مراحل مهاجرت به کشور کانادا را به طور کامل معرفی کنیم. کانادا به خاطر شرایط اجتماعی و اقتصادی خوب خود به یک گزینه مناسب برای مهاجرین ایرانی تبدیل شده است. البته که این کشور محبوب فقط مورد علاقه ایرانیان نیست و سالیانه از سراسر دنیا به این کشور مهاجران زیادی وارد می‌شود. به همین دلیل است که در سال‌های اخیر کانادا به یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا تبدیل شده است.

کاناداکشوری با اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی بالا و نظام کاری قدرتمند و کشوریست مهاجرپذیر و به طرق مختلف به اعضای مختلف این کشور و مهاجرین اقامت و تابعیت را میدهد. به این صورت که برای ویزا شدن از این طریق فرد متقاضی باید مدارک محکم و قوی و مستدلی را جهت ورود و قانع کردن سفارت ارائه دهد. مسلماً هزینه زندگی در کانادا بستگی به سبک زندگی شخصی و ایالت محل زندگی شما متفاوت خواهد بود. اما به طور میانگین هزینه ماهیانه زندگی برای هر نفر در ماه برابر با 2800 دلار است. به عنوان مثال هزینه زندگی در شهرهایی مانند ونکوور و تورنتو از باقی شهرهای کانادا گران‌تر خواهد بود.

اما به طور کلی، در بین تمامی روش‌های گفته شده، چند روش از بقیه ارزان‌تر هستند. اما روش‌هایی مانند مهاجرت از طریق تحصیل و یا مهاجرت از طریق ویزای جاب آفر هستند که جزو سریع‌ترین و آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا به شمار می‌روند. در روش‌های دیگر به دلیل وجود مراحل متعدد زمان مهاجرت بیشتر می‌شود. این کشور روش‌های بسیاری را برای مهاجرت در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. در ادامه این بخش به بررسی روش‌های مهاجرت به کانادا می‌پردازیم و با هرکدام به صورت جداگانه و مختصر آشنا می‌شویم.