مهاجرت چیست ؟ نگاهی به آمار مهاجرت در سراسر جهان طینت-کمک مهاجرت

آلمان از کمبود نیروهای ماهر در بخش های مختلف رنج می برد. اکثر بخش ها و حوزه های مورد نیاز به شاخه های مهندسی، فناوری اطلاعات، پزشکی و پرستاری مرتبط هستند. از همین رو به منظور تشویق متخصصان برای مهاجرت به آلمان، مقامات این کشور، شرایط سختگیرانه برای ورود به آلمان و کار را کاهش داده اند.

انواع روش های مهاجرت به اروپا

هنگامی که با یک وضعیت اضطراری مواجه می شوید ، یک وکیل باید بتواند به سرعت به وضعیت شما پاسخ دهد. بهترین وکیل مهاجرت باید بتواند شما را متقاعد کند. مهارت های اجتماعی و نگرش یک وکیل می تواند بر پرونده شما تأثیر بگذارد. اجتناب از استدلال های غلط برای موفقیت پرونده شما بسیار مهم است. یک وکیل مهاجرت خوب به مهارت های ارتباطی کتبی و شفاهی برای توضیح مسائل پیچیده به زبان ساده تر نیاز دارد.

کشور آلمان با 85 میلیون جمعیت به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی و تکنولوژی در اروپا شناخته می‌شود که در عین حال اقتصادی مقاومتی دارد. به عبارت دیگر هزینه بسیاری از خدمات عمومی در این کشور همچون خدمات درمانی، حمل و نقل، تحصیل و… توسط دولت پرداخت شده و بدین ترتیب هزینه‌های زندگی در آلمان از دیگر کشورهای اروپای غربی کمتر است. در واقع آلمان رتبه نخست اقتصاد در کل اروپا بوده و جزء 5 کشور برتر جهان مجله خبری مهاجرت از نظر اقتصاد و میزان تولید ناخالصی است که در سال جاری میلادی با میزان تولید ناخالصی 4 تریلیون دلار، در جایگاه چهارم اقتصادی قرار گرفته است. پس این قدرت اقتصادی نه تنها در معیشت و رفاه عمومی مانند خدمات عمومی در این کشور همچون خدمات درمانی، حمل و نقل، رایگان بودن تحصیل و… تاثیر داشته، بلکه این کشور را مدت بسیار طولانی‌ای است که تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت کاری نموده است.

مهاجرت معاصر چیست؟

ویزای تحصیلی آمریکا که به نام F1 مشهور است اجازه انجام کار دانشجویی تا حداکثر 20 ساعت در هفته را به فرد داده و مختص دوره های آموزشی بیش از 6 ماه (نظیر کارشناسی و ارشد) در آمریکا است. متاسفانه سفارت آمریکا در ایران غیرفعال بوده و باید برای پیگیری تمامی امور ویزای آمریکا به سفارت آمریکا در کشورهای همسایه از جمله ارمنستان، ترکیه و امارات مراجعه کنید. شما باید به وب سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید و با ساختن یک حساب کاربری، آپلود مدارک تحصیلی، مالی و هویتی و پرداخت هزینه ویزا و انگشت نگاری بیومتریک، خود را برای مرحله بعدی یعنی حضور در محل کارگزاری آماده کنید.

  • ولی باید به خاطر داشته باشید که ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی، کم هزینه و ترک زبان ترکیه، نیاز به قبولی در امتحان ورودی و داشتن مدرک زبان ترکی تومر دارد.
  • یکی دیگر از سریع ترین روش های مهاجرت ، زندگی به مدت 2 سال در کشور پرو می باشد.
  • در این روش برای شما شرکتی ثبت می‌شود و شما اجازه کار و هرگونه فعالیت تجاری با شرکت خود را خواهید داشت.
  • حتی در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی که تحصیل در آنها هزینه بر میباشد باز هم از هزینه ی کمتری برخوردار است.
  • امتیاز شهروندی آمریکا استفاده از مزایای پاسپورت کشور آمریکا برای سفر به خارج از کشور و حق رای است.
  • ویزای تحصیلی آمریکا که به نام F1 مشهور است اجازه انجام کار دانشجویی تا حداکثر 20 ساعت در هفته را به فرد داده و مختص دوره های آموزشی بیش از 6 ماه (نظیر کارشناسی و ارشد) در آمریکا است.

در برخی از این کشورها می‌توان با حداقل سرمایه هم سرمایه گذاری کرد و به این کشورها مهاجرت نمود. به عنوان مثال کشور بزرگ و ثروتمندی همچون امریکا که مهاجرپذیرترین کشور دنیاست ، درصد زیادی از اقتصادش وابسته به مهاجرت افراد از کشورهای دیگر به ایالات متحده است. زیرا نه تنها آمریکا از این مهاجران درآمد کسب می‌کند، بلکه افراد از سراسر دنیا امکان سرمایه گذاری و اشتغال زایی در امریکا را دارند و از این طریق به اقتصاد امریکا کمک می‌کنند. یکی از برخوردهای کشورهای ملی‌گرا به مهاجرت انبوه، ایجاد جذب فرهنگی مهاجران به داخل جامعه ملی و اصلی، و ترکیب شدن در ساختار سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است.

از طریق چه روش‌هایی می‌توانیم مهاجرت کنیم؟