ویزاها و هزینه مهاجرت اقامت و مهاجرت به استرالیا ۲۰۲۳-کمک مهاجرت

به تفصیل هر نوع را در صفحه مهاجرت کاری مربوط به استرالیا توضیح داده شده است. مثلاً شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا با شرایط ویزای کار استرالیا متفاوت است. بالاتر، در هر کدام از روش‌های مهاجرتی به جزئیاتی از شرایط مهاجرت به استرالیا اشاره شد. شرایط دقیق هر کدام از روش‌ها و ویزاها در بخش و مطلب مربوطه مطالعه کنید. از دیگر روش‌های مهاجرت به استرالیا که اخیرا در میان کشورهای جهان سوم بسیار باب شده، استفاده از طرح ویژه پناهندگان این کشور است. در این طرح تمامی افرادی که بدون مجوز قانونی وارد این کشور شده و قصد اخذ پناهندگی را دارند، باید برای مدتی در کمپ پناهندگان باقی بمانند.

به استرالیا سفر کنید

ناگفته نماند که طی شرایطی خاص، دانشجویان خارجی پس از پایان تحصیل موفق به دریافت اقامت دائم کشور استرالیا می‌شوند. اداره مهاجرت استرالیا ۸ ویزای کاری را برای مهاجرت کاری به استرالیا مشخص کرده مجله خبری مهاجرت است که به‌صورت موقت و یا همراه با اقامت دائم می‌باشند. این برنامه‌ها برای جذب افراد ماهر در حوزه‌های تخصصی مختلف در نظر گرفته‌شده است و برخی از آن‌ها محبوبیت بیشتری نسبت به بقیه دارند.

برای درخواست ویزای بشردوستانه به‌خصوص زیر کلاس 201 هیچ الزامی برای رفتن به کشور سوم یا ثبت نام در دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای امور پناهندگان ، نهادهای دولتی یا خصوصی در کشورهای محل اقامت افراد نمی‌باشد. از سوی دیگر، ایمیگو به آژانس‌های مهاجرتی کمک می‌کند تا بدون صرف هزینه‌های کلان به مشتریان واقعی دست یابند. واقعیت این است که ویزای پناهندگی پردردسر و خطرناک است و تنها زمانی به عنوان گزینه‌ای برای مهاجرت مطرح می‌شود که فرد تحت شرایط سخت و دردناکی است و امکان زندگی در کشور خود را ندارد.

افرادی که شرایط لازم برای دریافت ویزای استرالیا را داشته و آن را دریافت کنند، امکان اقامت کوتاه مدت و یا بلند مدت در این کشور را خواهند داشت. این مقاله با هدف بررسی روش های مختلف مهاجرت به استرالیا و شرایط و مدارک لازم برای این مسیر ارائه شده است. در ادامه مقاله هزینه های لازم برای مهاجرت به این کشور و مزایا و معایب زندگی در استرالیا نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همانطور که در مطالب به آن اشاره کردیم، سریع‌ترین و بهترین راه مهاجرت به استرالیا برای هر شخص متناسب با شرایط وی متفاوت است. اما به طور کلی ویزای کارآفرینی وویزای گلوبال تلنت استرالیااز سریع‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است.

  • پس از مراجعه به سفارت و انجام مصاحبه می بایست منتظر نتیجه درخواست ویزای خود باشید.
  • با توجه به امتیازات نوع ویزای دریافتی، شما از مزایای زیادی مانند حق کار، تحصیل، بیمه درمانی و غیره برخوردار خواهید شد.
  • مرکز مهاجرت به استرالیا در این زمینه حدودا ۱۵۰ نوع ویزا به افراد متقاضی ارائه می‌دهد.
  • کیفیت بالای زندگی، اقتصاد با ثبات، پیشرفت و رفاه وصف نشدنی در این کشور، جغرافیا و اقلیم کم نظیر و نظام آموزشی بسیار قوی، معتبر و عالی در سطح جهانی تنها چندی از مهم‌ترین دلایل تمایل افراد را برای مهاجرت به این کشور تشکیل می‌دهند.
  • شرط اصلی اخذ این ویزا این است که فرزند یا فرزندان، شهروند یا مقیم دائم استرالیا باشند و بتوانند والدین را اسپانسر کنند.
  • همچنین برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، سرمایه‌گذاری در بورس و یا خرید اوراق بهادار از انواع روش‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری در استرالیا نبوده و این روش نیز نمی‌تواند منجر به اخذ اقامت دائم این کشور گردد.
استرالیا همانند همیشه بوده است و در عین حال سالیانه چند صد هزار نفر از روش‌های مختلف تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و… عازم این کشور برای قدم گذاشتن در مسیر مهاجرت می‌شوند و به زبان ساده، استرالیا، خوب مهاجر می‌پذیرد اما در عین حال افراد واقعا شایسته را پذیرا می‌باشد. افراد می توانند در صورت ازدواج با تبعه و شهروند استرالیایی تابعیت این کشور را به دست آورند.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج و خانواده

بدون شک هر کسی به دنبال فضایی مدرن، آرام و پیشرفته برای داشتن زندگی موفق است. استرالیا جزء معدود کشورهایی است که تمام این شرایط را به طور همزمان دارد. کمتر کسی وجود دارد که آرزوی اخذ ویزای استرالیا را در ذهن خود نداشته باشد.

مراحل مهاجرت به استرالیا