Home مهاجرت به کانادا مشاوره اخذ ویزا و اقامت کانادا ٬ امارات و استرالیا-کمک مهاجرت

میزان مبلغ لایکو هر ساله از سوی دولت کانادا به نسبت تعداد افراد خانواده اعلام می‌شود. ویزای توریستی کانادا با اهداف بازدید از اقوام و دوستان، سیاحت و یا بررسی موقعیت‌های تجاری صادر می‌شود و از نوع یک بار ورود (سینگل) یا چند بار ورود (مولتیپل ۵ ساله) است. طی حضورتان در کانادا، فرزندتان می‌تواند برای ویزای اسپانسرشیپ والدین درخواست دهد و حضورتان در این کشور را دائمی کند.

شرایط مهاجرت به کشور کانادا از طریق فامیلی، اسپانسرشیپ

اگر دلتان می‌خواهد در استان خاصی اقامت کنید، حتما برنامه PNP آنجا را چک کنید. برای اینکه با شرایط این برنامه‌ها آشنا شوید، یک نمونه را بررسی می‌کنیم. بعد از پیدا کردن ایمیل و اطلاعات استاد، باید درخواستتان را مکاتبه کنید. رزومه علمی قوی، نمره آیلتس بالا، معدل بالا و مقالات ISI شانس شما را بالا می‌برند. در صورت جلب نظر و گرفتن تایید از استاد راهنما، دعوت‌نامه تحصیلی برای شما ارسال می‌شود.

نیروی متخصص استان کبک برای مهاجرت به کانادا

اگر یکی از شرایط بالا را ندارید، متاسفانه شانس شما برای موفقیت در این برنامه زیاد نیست و فکر کردن به اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر تقریبا غیرممکن می‌شود. در حدود ۱۰۰ روش مهاجرت به کانادا وجود دارد که منجر به اقامت دائم کانادا می‌شوند. در ادامه روش‌های اخذ اقامت دائم کانادا را که برای ایرانیان مورد استفاده‌ است معرفی می‌کنیم. همان طور که قبلا اشاره کردیم بعضی از این روش‌ها به صورت مستقیم و برخی دیگر به طور غیر مستقیم و پس از طی مراحلی شما را به اقامت دائم کانادا می‌رساند. اگر در کشور خود مالک کسب و کاری هستید و مدیریت آن را بر عهده دارید، می‌توانید از طریق ثبت شرکت در کانادا بیزینس خود را به این کشور منتقل کرده و ویزای کار بگیرید و برای همیشه به این کشور مهاجرت کنید.

در این روش، باید بتوانید برای کانادایی‌ها شغل ایجاد کنید و از یک سرمایه‌گذار کانادایی نامه حمایت بگیرید. داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی و تمکن مالی از دیگر شرایط ویزای استارت آپ کانادا هستند. برای تاسیس استارتاپ در کانادا مجله خبری مهاجرت به مدارک شغلی، مدرک تحصیلی، مدرک‌های مالی و ملکی، مدرک‌های شناسایی و فرم اطلاعات فردی احتیاج دارید. اگر ایده خلاقانه‌ای برای کسب‌وکار دارید و فکر می‌کنید می‌توانید در بازار جهانی رقابت کنید، ویزای استارتاپ مناسب شما است.

اگر تجربه کاری دارید، باید ثابت کنید که تخصص شما باعث پیشرفت اقتصادی کانادا خواهد شد. مهاجران اقامت دائمی کانادا از تمامی حقوق و مزایای یکسان اعم از خدمات درمانی، تحصیلات ابتدایی و متوسطه بهره مند می شوند. به استثنای امکان رای دهی و داشتن پاسپورت کانادایی همچنین ساکنان دائمی را می توان به دلیل محکومیت های جنایی خاص ، اخراج کرد. اگر متقاضی زبان رسمی دوم را هم انتخاب کند(به عنوان مثال زبان انگلیسی را زبان اول و زبان فرانسه را زبان دوم انتخاب کرده باشد)می بایست حداقل سی ال بی 5 در هر 4 مهارت زبان دوم کسب نماید تا بتواند امتیاز زبان دوم را نیز به جمع امتیازاتش اضافه کند.

هزینه تمدید ویزای تحصیلی کانادا 150$ بوده نیاز به انگشت نگاری مجدد ندارد. چرا که می‌توانید با ارائه مدارک و مستنداتی مبنی بر اشتغال به تحصیل در کانادا نسبت به تمدید ویزای دانشجویی یا مجوز تحصیل بدون نیاز به خروج از کانادا اقدام کنید. بدین ترتیب که دانشجویان خارجی می‌توانند 20 ساعت در هفته برابر با 80 ساعت در ماه کار کنند. همچنین همسران دانشجویان بین المللی از اجازه کار در کانادا به صورت تمام وقت برخوردار هستند. لذا یک دانشجوی مجرد می‌تواند هزینه زندگی در کانادا و یک دانشجوی متاهل می‌تواند علاوه بر هزینه زندگی، بخشی از هزینه های تحصیل در کانادا را نیز تامین کند.

همچنین دسترسی به بیمه‌های مختلفی چون بیمه اشتغال، بیمه بازنشستگی و تسهیلات مراقبت از کودکان ثبات شغلی مناسبی را برای کارمندان فراهم کرده و دلایل مهاجرت به کانادا را دوچندان می‌سازد. یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت و اقامت، وضعیت اقتصادی و به دنباله و پیروی از آن، میزان پیشرفت، رفاه، آرامش، مدرنیزه بودن، عدم وجود فقر و ناعدالتی اقتصادی، وجود فرصت برای رشد شغلی و اقتصادی و… در واقع بدین صورت است که ابتدا خدمات و پس از خدمات، حرفه‌های مربوط به تکنولوژی بزرگترین بخش ساختار اقتصادی کانادا را تشکیل می‌دهند. به همین دلیل این کشور به مقصد دلخواهی برای دانشجویان حوزه فناوری و علاقه‌مندان به مشاغل در این زمینه تبدیل شده است. علاوه بر آن، سیستم بانکی این کشور از ثبات بسیار خوبی بهره‌مند بوده و از سال 1983 تاکنون به هیچ بحران بانکی و مالی دچار نشده است. در مدت انتظار برای بررسی درخواست ویزای استارتاپ می‌توانید برای اجازهٔ کار موقت درخواست کنید و با ورود به کانادا، اقدامات راه‌اندازی کسب‌وکار را در پیش بگیرید.

بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا برای ایرانیان

طبق این سیستم که به آن برنامه مهاجرتی استانی کانادا گفته می‌شود، ایالت‌ها نیروی کار خارجی متناسب با نیاز خود به دولت فدرال معرفی می‌کنند. اداره مهاجرت این کشور بعد از بررسی دقیق در صورتی که اطلاعات و شرایط فرد کامل باشد، به متقاضی اقامت دائم کانادا را اعطا می‌کند. با تحصیل در کانادا مزایای زیادی برای دانشجویان بین المللی حاصل می‌شود. مهم‌ترین مزیت تحصیل در کانادا این است که می‌توانید مجوز کار پس از تحصیل دریافت کنید و تا سه سال در کانادا کار کنید. اگر در این مدت بتوانید از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی یا جاب آفر دریافت کنید یا یک سال سابقه کار کانادایی بدست بیاورید، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

  • همچنین دسترسی به بیمه‌های مختلفی چون بیمه اشتغال، بیمه بازنشستگی و تسهیلات مراقبت از کودکان ثبات شغلی مناسبی را برای کارمندان فراهم کرده و دلایل مهاجرت به کانادا را دوچندان می‌سازد.
  • اگر می‌خواهید بعد از تحصیل در کانادا زندگی کنید، حتما برنامه آن استان را قبل از اقدام بررسی کنید.
  • طی ۵ سال گذشته حداقل ۲ سال آن را به صورت تمام وقت یا پاره وقت ( در مجموع ۳۱۲۰ ساعت) در مشاغل فنی و حرفه‌ای مورد نیاز کانادا کار کرده باشید.
  • شهریه تحصیل بین 15 تا 30 هزار دلار در سال (بسته به مقطع، رشته و دانشگاه) است.
  • علاوه‌بر این باید در رزومه خود حداقل ۲ سال سابقهٔ کار خوداشتغالی داشته باشید.
  • این شخص باید تعهد بدهد که از پس تمام مخارج افراد مورد حمایت برمی‌آید.